Streľba v školách je veľmi citlivou témou, predovšetkým v USA, kde už k podobným prípadom viackrát došlo. Akékoľvek žartovanie na túto tému je tak automaticky brané vážne, na čo doplatil aj 13-ročný chlapec z Indiany, ktorý skončil vo väzení.

Predchádzajúci školský rok bol pre americké školy extrémne ťažký, nakoľko bolo hlásených 3380 strelných hrozieb, čo predstavuje vyše 62 %. Neskončilo to pritom len pri vyhrážkach, ale k niekoľkým činom aj skutočne došlo, pričom si vyžiadali niekoľko mŕtvych a zranených. Táto téma je takpovediac tabu a už vôbec by sa na jej účet nemalo vtipkovať, či dokonca vytvárať počítačové hry ako v prípade istého titulu, ktorý bol aj na Steame.

Pokus o vtip s pomocou Siri

Len 13 – ročný chlapec bol zatknutý po tom, čo povedal asistentke Siri, že chce vystrieľať nejakú školu. Tá mu na oplátku ponúkla zoznam najbližších škôl, s čím sa pochválil na sociálnej sieti. No niekto z jeho priateľov na to upozornil políciu, ktorá okamžite reagovala, po chlapca si prišla a obvinila ho zo zastrašovania. Chlapec sa bránil tým, že to bolo myslené len ako žart, no vyšetrovatelia nechceli brať nič na ľahkú váhu, hlavne s ohľadom na aktuálnu situáciu v krajine.

Prečítaj si tiež
Na Steame sa objavila kontroverzná hra, ktorej cieľom bolo vystrieľať čo najviac žiakov

Neskoršie vyšetrovanie následne ukázalo, že chlapec nemá žiadny prístup k zbraniam a neexistoval žiadny dôkaz, že sa chcel zamerať na nejakú určitú školu. Hrozbu tak označili ako nedôveryhodnú, no upozorňuje, že takýto druh srandy nie je smiešny a všetky podobné náznaky berie vážne. Či si daný žiak vôbec uvedomoval následky svojho konania, je otázne, no každopádne mu bolo dané poriadne ponaučenie a podobných žartov sa už bude zaručene vyvarovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom