V známom obchode s hrami a aplikáciami Steam sa objavila hra, ktorá vzbudila vlnu nevôle a pohoršenia. Netrvalo však dlho a Valve ju z platformy odstránilo a vývojára zablokovalo.

Platformu Steam hádam nikomu netreba bližšie predstavovať. Obľúbené miesto nákupu hier si však nasledujúcou hrou nepriamo pohoršilo. Objavila sa tam totiž hra s názvom Active Shooter, v ktorej bolo možné hrať buď za člena SWAT tímu, alebo za strelca. Čo však spôsobilo poriadnu dávku kontroverzie, bola lokalita hry. Dej bol totiž vsadený do školského zariadenia, kde cieľom bolo zastreliť čo najviac žiakov či učiteľov.

Takmer okamžité stiahnutie hry a zablokovanie vývojára

Vzhľadom na nedávne udalosti v USA, kedy došlo k niekoľkým streľbám na školách, spôsobila táto hra silné emócie prevažne u dotknutých osôb. Krátko na to vznikla petícia za zrušenie danej hry a v priebehu pár dní získala viac než 200 000 podpisov. Spoločnosť Valve zareagovala rýchlo a momentálne tam už túto hru nenájdeš. K danej situácii podala vyjadrenie, že ide o vývojára ktorý bol zablokovaný aj v minulosti, nakoľko ide o známeho ‚‚trolla’’.

Valve takisto sľubuje aj úpravu algoritmu zobrazovania hier, nakoľko bola táto hra medzi prvými v zozname ponúk. Vzhľadom k tomu, že hra narážala na citlivú tému v USA niet divu, že sa stretla s nevôľou. Avšak existuje množstvo iných hier, ktoré sú dejovo mnohokrát horšie a nikto sa nad nimi ani nepozastaví a sú veľmi obľúbené (napr. GTA).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom