Cestujúci v Bratislavskom kraji majú možnosť využiť pri kúpe cestovných lístkov aj aplikáciu Integrovaný dopravný systém BK pre smartfóny, cez ktorú si pohodlne zakúpia potrebný lístok platný u viacerých dopravcov. So začiatkom Európskeho týždňa mobility sa však ceny všetkých lístkov znížia natrvalo. Od 16. septembra klesne cena lístkov pri kúpe cez aplikáciu IDS BK o 10 %, pričom sa zmení aj časový interval, odkedy bude zakúpený lístok platný.

Aplikácia Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji (IDS BK) je dostupná ako pre smartfóny s Androidom, tak aj pre iPhony. Funguje už od jesene minulého roka a ako jediná na Slovensku prináša pre cestujúcich v Bratislavskom kraji možnosť pre rýchle a prehľadné vyhľadanie spojov, cestovného poriadku a kúpu lístka u niekoľkých dopravcov.

Takto zakúpený lístok platí u Dopravného podniku Bratislava, RegioJetu, autobusovej spoločnosti Slovak Lines a Železničnej spoločnosti Slovensko pri cestovaní v rámci BK.

Lacnejšie cestovné aj cez aplikáciu IDS BK a nižšie ceny ročných lístkov

Od pondelka 16. septembra sa však začína Európsky týždeň mobility, ktorý potrvá do nedele 22. septembra. V tomto týždni majú byť ľudia motivovaní vymeniť autá za hromadnú dopravu, chôdzu či cyklistiku, čím môžu pomôcť pri znižovaní emisií v ovzduší. Podobným spôsobom sa teraz cestujúcich snaží prilákať aj Bratislavský samosprávny kraj, v ktorom budú môcť ľudia cestovať so zakúpenými lístkami cez aplikáciu IDS BK o 10 % lacnejšie, a to aj po skončení Európskeho týždňa mobility.

Nenechaj si ujsť
Prečo nutne potrebuje Bratislava to, čo Česi už dávno majú v systéme verejnej dopravy?

Zľava na všetky cestovné lístky sa uplatní automaticky od pondelka 16. septembra a ceny v aplikácii sa tak dostanú na úroveň cien za elektronické lístky. Navyše bude upravený aj čas, odkedy bude lístok platný. Zakúpený cestovný lístok doteraz nadobudol platnosť po 1 minúte, no po novom sa tento čas skráti o polovicu na 30 sekúnd. Podľa nových cien by tak mal cestujúci zaplatiť napríklad za hodinový cestovný lístok v 3 zónach o 0,12 € menej, konkrétne 1,08 € namiesto pôvodnej ceny 1,20 € ako za papierový lístok, informuje Bratislava.sk.

Zároveň sa však cestujúci dočkajú aj akcie na ročné cestovné lístky, ktoré bude možné zakúpiť 30 dní pred začiatkom ich platnosti. Lístok s ročnou platnosťou pre dve zóny 100+101 bude po novom stáť 199,20 €, čo je až o 65 € lacnejšie ako doteraz. V tomto prípade je akcia obmedzená od 16. septembra do 30. septembra.

Takýto lístok si cestujúci zakúpi okrem RegioJet u všetkých dopravcov IDS BK, avšak platný bude aj v rámci spoločnosti RegioJet, vrátane vlakovej linky S70. Nové zmeny v IDS BK myslia aj na študentov, ktorí si teraz budú môcť do aplikácie nahrať svoj ISIC preukaz. Po nahratí im aplikácia automaticky uplatní študentské zľavy na cestovné lístky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom