Cestujúci v Bratislavskom kraji majú možnosť využiť pri kúpe cestovných lístkov aj aplikáciu Integrovaný dopravný systém BK pre smartfóny, cez ktorú si pohodlne zakúpia potrebný lístok platný u viacerých dopravcov. So začiatkom Európskeho týždňa mobility sa však ceny všetkých lístkov znížia natrvalo. Od 16. septembra klesne cena lístkov pri kúpe cez aplikáciu IDS BK o 10 %, pričom sa zmení aj časový interval, odkedy bude zakúpený lístok platný.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!
FacebookInstagramYouTube

Aplikácia Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji (IDS BK) je dostupná ako pre smartfóny s Androidom, tak aj pre iPhony. Funguje už od jesene minulého roka a ako jediná na Slovensku prináša pre cestujúcich v Bratislavskom kraji možnosť pre rýchle a prehľadné vyhľadanie spojov, cestovného poriadku a kúpu lístka u niekoľkých dopravcov.

Takto zakúpený lístok platí u Dopravného podniku Bratislava, RegioJetu, autobusovej spoločnosti Slovak Lines a Železničnej spoločnosti Slovensko pri cestovaní v rámci BK.

Lacnejšie cestovné aj cez aplikáciu IDS BK a nižšie ceny ročných lístkov

Od pondelka 16. septembra sa však začína Európsky týždeň mobility, ktorý potrvá do nedele 22. septembra. V tomto týždni majú byť ľudia motivovaní vymeniť autá za hromadnú dopravu, chôdzu či cyklistiku, čím môžu pomôcť pri znižovaní emisií v ovzduší. Podobným spôsobom sa teraz cestujúcich snaží prilákať aj Bratislavský samosprávny kraj, v ktorom budú môcť ľudia cestovať so zakúpenými lístkami cez aplikáciu IDS BK o 10 % lacnejšie, a to aj po skončení Európskeho týždňa mobility.

Nenechaj si ujsť
Prečo nutne potrebuje Bratislava to, čo Česi už dávno majú v systéme verejnej dopravy?

Zľava na všetky cestovné lístky sa uplatní automaticky od pondelka 16. septembra a ceny v aplikácii sa tak dostanú na úroveň cien za elektronické lístky. Navyše bude upravený aj čas, odkedy bude lístok platný. Zakúpený cestovný lístok doteraz nadobudol platnosť po 1 minúte, no po novom sa tento čas skráti o polovicu na 30 sekúnd. Podľa nových cien by tak mal cestujúci zaplatiť napríklad za hodinový cestovný lístok v 3 zónach o 0,12 € menej, konkrétne 1,08 € namiesto pôvodnej ceny 1,20 € ako za papierový lístok, informuje Bratislava.sk.

Zároveň sa však cestujúci dočkajú aj akcie na ročné cestovné lístky, ktoré bude možné zakúpiť 30 dní pred začiatkom ich platnosti. Lístok s ročnou platnosťou pre dve zóny 100+101 bude po novom stáť 199,20 €, čo je až o 65 € lacnejšie ako doteraz. V tomto prípade je akcia obmedzená od 16. septembra do 30. septembra.

Takýto lístok si cestujúci zakúpi okrem RegioJet u všetkých dopravcov IDS BK, avšak platný bude aj v rámci spoločnosti RegioJet, vrátane vlakovej linky S70. Nové zmeny v IDS BK myslia aj na študentov, ktorí si teraz budú môcť do aplikácie nahrať svoj ISIC preukaz. Po nahratí im aplikácia automaticky uplatní študentské zľavy na cestovné lístky.