Oficiálne obchody Apple Store by sme u nás a našich českých susedov zatiaľ hľadali márne, keďže sa nachádzajú len v zopár vybraných európskych krajinách. K nim by sa však mala podľa slov Andreja Babiša čoskoro pridať práve Česká republika, ktorá zaujala aj šéfa Apple. Tim Cook po rozhovore s Babišom usúdil, že v Prahe môže vyrásť Apple Store a krátko na to sa už dali veci do pohybu. 

Apple produkty sa v priebehu rokov stali obľúbenými pre milióny zákazníkov, ktorí by sa však radi v prípade potreby obrátili aj na oficiálny obchod spoločnosti. Ten sa v našich končinách nachádza najbližšie len v rakúskej Viedni, avšak čoskoro by mohol pribudnúť ďalší aj v Prahe.

Český premiér vyjednal s Timom Cookom nový Apple Store

Andrej Babiš na poslednej pracovnej ceste na Svetové ekonomické fórum išiel predstaviť nielen budúcnosť Českej republiky, ale zároveň sa mu podarilo vyriešiť problém s absenciou oficiálneho Apple obchodu v Česku. Na stretnutí totiž nechýbal ani CEO spoločnosti, Tim Cook, ktorý ocenil predstavenú víziu Andreja Babiša. Krátko na to sa debata vydala iným smerom a český premiér ponúkol Cookovi, že by v Prahe mohol vyrásť prvý Apple Store v krajine.

Zobraziť celú galériu (2)
Andrej Babiš/Facebook

Nenechaj si ujsť
Tim Cook bráni budúcnosť Apple. Povedal fakt, ktorý rozdelil ľudí na dva tábory

Nové priestory by si Apple mohol zobrať pokojne aj od Ministerstva pre miestny rozvoj, čo Andrej Babiš potvrdil aj vo svojom vyjadrení na oficiálnom facebookom účte. Historická budova ministerstva by nebola pre kalifornského giganta vôbec zlou pre prezentáciu produktov. Mnoho českých fanúšikov by taktiež túto novinku s nadšením uvítalo.

Zobraziť celú galériu (2)
@Ministerstvopromistnirozvoj/Facebook

Vďaka Apple Store by totiž mohli mať Česi rýchlejší prísun noviniek, ktoré spoločnosť predstaví a zároveň by išlo o akúsi prestíž. Takýto obchod totiž má len málo európskych krajín. Popri debate o novom českom Apple Store v Prahe mal dokonca už vzniknúť aj koordinačný tím, ktorý bude riadiť prípravu a priebeh výstavby tohto obchodu v hlavnom meste Česka.

Apple Store by však uvítali tiež mnohí slovenskí fanúšikovia spoločnosti, avšak u nás sa ho zrejme tak skoro nedočkáme. Stále je ale dostatok autorizovaných prémiových predajcov Apple, ktorí ponúkajú zákazníkom svoje služby. Návšteva originálneho Apple Store by bola pre mnohých úplne iným zážitkom, ktorý si však budeme môcť okrem Viedne dopriať najbližšie až v Prahe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom