Čínska spoločnosť Xiaomi v posledných rokoch napreduje skutočne raketovým tempom. Už o pár týždňov chce v Hongkongu dokonca spustiť prvú verejnú ponuku akcií. Za úspech Xiaomi je z veľkej časti zodpovedný CEO Lei Jun, ktorý sa za perfektne vykonanú prácu dočkal miliardového bonusu.

Fanúšikovia tejto spoločnosti rozhodne poznajú jej históriu a aj vývoj, ktorým si v posledných rokoch prešla. Od malej firmy, ktorá sa sústredila na tvorbu grafickej nadstavby MIUI pre smartfóny sa Xiaomi dostalo až na pozíciu popredného výrobcu tých najrôznejších produktov. Za rýchly rast a veľké úspechy vďačí spoločnosť najmä svojmu výkonnému riaditeľovi, ktorý teraz dostal prekvapivo vysokú odmenu.

CEO Xiaomi si poriadne prilepšil

Nedávne správy z prostredia elektromobilov odhalili, že Elon Musk, CEO Tesly, si prilepší o 2,6 miliardy dolárov v akciách spoločnosti. Tento bonus však dostane pod podmienkou, že sa spoločnosti podarí naplniť budúce ciele a dostane sa z aktuálnych problémov. Situácia u čínskeho Xiaomi je však diametrálne odlišná. Firme sa v poslednom období nesmierne darilo, čo dokazuje aj expandovanie na ďalšie zahraničné trhy.

Zobraziť celú galériu (1)
Kristián Huršovský / FonTech

Nenechaj si ujsť
Rapídny nárast predajov Xiaomi smartfónov. Za prvé 3 mesiace o desiatky percent

Svoje pobočky Xiaomi otvorilo aj na európskom trhu a načrtlo možnosť vstupu do Spojených štátov. Za úspechom spoločnosti stoja najmä stále vyššie predaje smartfónov, gadgetov, domácich inteligentných zariadení a ďalších skvelých produktov. Xiaomi neustále dokazuje, že za perfektne nasadené ceny dokáže ponúknuť kvalitné zariadenia, ktoré si spokojní zákazníci zamilovali. Ako odmenu za vytvorenie skvelej povesti spoločnosti a za jej veľký rast teraz dostal CEO Lei Jun poriadny balík. Odmena vo výške 1,5 miliardy dolárov v akciách patrí medzi najväčšie v histórii a navyše sa neviaže na žiadne budúce ciele spoločnosti, alebo iné podmienky.

S týmto bonusom tak Lei Jun tromfol aj výkonného riaditeľa Snapchatu, ktorý si vo februári tohto roka prilepšil o 638 miliónov dolárov. Táto suma bola dovtedy považovaná za najvyššiu odmenu od roku 2011, no CEO Xiaomi tento rekord hravo prekonal. Xiaomi sa o pár týždňov posunie na „vyšší level“ s prvou verejnou ponukou akcií. Získané financie môže zhodnotiť pri svojom rozvoji a vstupe do ďalších krajín.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom