Americká vláda už niekoľko rokov bojuje proti Huawei a označuje ho za bezpečnostnú hrozbu. Situácia vyvrcholila v posledných týždňoch, kedy bola spoločnosť odstavená od technológií z USA, kvôli čomu sa dostáva do veľkých problémov. Zakladateľ Huawei ale nebude tolerovať možnú odvetu v podobe zákazu iPhonov a v prípade potreby bude proti takémuto rozhodnutiu protestovať.

Druhý najväčší výrobca smartfónov na svete, Huawei, by mal aktuálne hneď niekoľko dôvodov na radosť, pokiaľ by Čína vyrukovala s odpoveďou na konanie administratívy Donalda Trumpa. Jednou z možností by bolo zakázanie výroby a predaja iPhonov, ktoré v jej továrňach vyrába niekoľko dodávateľov Applu.

Huawei sa nepustí do boja proti konkurencii

Ren Zhengfei by však podľa vyjadrení pre portál Bloomberg nesúhlasil s takýmto konaním a „ban“ iPhonov v Číne odcudzuje. On sám pokladá Apple za akýsi vzor pre Huawei a v prípade, ak by boli jeho smartfóny zakázané, tak prehlásil, že by išiel prostestovať medzi prvými, informoval Android Authority. CEO spoločnosti taktiež odmieta akékoľvek obvinenia z krádeže americkej technológie. Konanie USA však ovplyvní rozvoj 5G technológie Huawei. Tento gigant má byť podľa slov zakladateľa schopný vyplniť medzery a včas poskytnúť náhradné riešenia.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Huawei stráca na popularite. Chrbtom sa mu otáčajú aj zákazníci a uprednostňujú najbližšiu konkurenciu

To všetko napriek tomu, že sa z Huawei stala nesmierne izolovaná firma, ktorá bola odstavená od mnohých potrebných technológií. Pripomenieme len, že spoločnosť doteraz prišla o spoluprácu s Intelom, Qualcommom, ARM, ale bola vyradená aj z Wi-Fi Alliance, neziskovej organizácie USB-IF a najnovšie prišla o možnosť využívať pamäťové karty v budúcich produktoch. Rozhodujúce slovo o budúcnosti Huawei bude mať aj Bluetooth SIG, organizácia, ktorá zabezpečuje certifikácie zariadení využívajúcich Bluetooth pripojenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom