Americká vláda už niekoľko rokov bojuje proti Huawei a označuje ho za bezpečnostnú hrozbu. Situácia vyvrcholila v posledných týždňoch, kedy bola spoločnosť odstavená od technológií z USA, kvôli čomu sa dostáva do veľkých problémov. Zakladateľ Huawei ale nebude tolerovať možnú odvetu v podobe zákazu iPhonov a v prípade potreby bude proti takémuto rozhodnutiu protestovať.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Druhý najväčší výrobca smartfónov na svete, Huawei, by mal aktuálne hneď niekoľko dôvodov na radosť, pokiaľ by Čína vyrukovala s odpoveďou na konanie administratívy Donalda Trumpa. Jednou z možností by bolo zakázanie výroby a predaja iPhonov, ktoré v jej továrňach vyrába niekoľko dodávateľov Applu.

Huawei sa nepustí do boja proti konkurencii

Ren Zhengfei by však podľa vyjadrení pre portál Bloomberg nesúhlasil s takýmto konaním a „ban“ iPhonov v Číne odcudzuje. On sám pokladá Apple za akýsi vzor pre Huawei a v prípade, ak by boli jeho smartfóny zakázané, tak prehlásil, že by išiel prostestovať medzi prvými, informoval Android Authority. CEO spoločnosti taktiež odmieta akékoľvek obvinenia z krádeže americkej technológie. Konanie USA však ovplyvní rozvoj 5G technológie Huawei. Tento gigant má byť podľa slov zakladateľa schopný vyplniť medzery a včas poskytnúť náhradné riešenia.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Huawei stráca na popularite. Chrbtom sa mu otáčajú aj zákazníci a uprednostňujú najbližšiu konkurenciu

To všetko napriek tomu, že sa z Huawei stala nesmierne izolovaná firma, ktorá bola odstavená od mnohých potrebných technológií. Pripomenieme len, že spoločnosť doteraz prišla o spoluprácu s Intelom, Qualcommom, ARM, ale bola vyradená aj z Wi-Fi Alliance, neziskovej organizácie USB-IF a najnovšie prišla o možnosť využívať pamäťové karty v budúcich produktoch. Rozhodujúce slovo o budúcnosti Huawei bude mať aj Bluetooth SIG, organizácia, ktorá zabezpečuje certifikácie zariadení využívajúcich Bluetooth pripojenie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.