Aj takáto jednoduchá vec, ako je ochranný obal telefónu vie občas spôsobiť problémy. Predovšetkým vtedy, ak je dizajn telefónu niečím odlišný od ostatných. Výnimkou nie je ani Galaxy S8 so svojím Infinity displejom, ktorý spôsobuje výrobcom týchto ochranných pomôcok ťažkú hlavu. 

Situácia, ktorú si určite zažil aj ty. Prvých pár dní, možno týždňov sa k telefónu správaš s ohľaduplnosťou a chrániš ho pred poškodením. No ako plynie čas, tak opadá aj starostlivosť a už ani nevieš, kam si ho naposledy zahodil. Neoddeliteľnou súčasťou je aj ochranný obal. Zdanlivo banálna vec. Pri bežných smartfónoch si kryt vyberáš podľa toho, či sa ti páči, alebo nie. To ale nie je prípad najnovšej vlajkovej lode Samsungu, konkrétne S8 a S8+. Nádherné kúsky techniky, pýšiace sa ešte krajším displejom. A to je aj jedna z vecí, čo ho robí najlepším smartfónom súčasnosti. Napriek tomu, že je chránený odolným sklom, vďaka zaobleným hranám a veľkým pomerom displeja k telu pôsobí krehko. Zdravý rozum preto radí zaobstarať si nejakú tú dodatočnú ochranu, aj na úkor dizajnu.

Samsung Galaxy S8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Zdroj fotografie: Dieter Bohn

A tu nastáva problém. Na trhu sa momentálne nenachádza kryt, ktorý by dostatočne chránil displej pri položení nadol a zároveň zachovával funkcie zakriveného displeja. Na obrázku vyššie je zobrazený kryt, ktorý ponúka americký operátor Sprint. Smutné na tom je, že toto má byť najlepší kryt, ktorý ponúka. Samozrejme, svoju úlohu spĺňa dobre, ale úplne narúša pocit z držania tohto telefónu a pôsobí dosť neohrabane. Jeden obchod dokonca vrátil celú zásielku krytov, pretože nespĺňali jeho štandardy.


Zdroj fotografie: Spigen

Kryty na Galaxy S8

Najlepšie teda vychádza flipové puzdro, ktoré ti ponúkne komplexnú ochranu. Takisto zachováva funkcie edge displeja, aj keď nie každý je jeho zástancom a môže mu vadiť neustále otváranie a zatváranie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom