Digitálneho asistenta Siri predstavil Apple už v roku 2011 a odvtedy si tento známy ženský hlas získal množstvo fanúšikov po celom svete. Faktom však ostáva, že medzi podporovanými jazykmi sa stále nenachádza čeština ani slovenčina, čo sa nepáčilo českému vývojárovi Davidovi Beckovi. Ten sa totiž rozhodol vytvoriť vlastného virtuálneho asistenta s názvom Emma, ktorá bude podporovať český, slovenský a neskôr aj poľský jazyk.

Emma je náhradou za asistenta Siri od Apple, ktorá prináša podporu českého a slovenského jazyka. Za novým projektom stojí český vývojár David Beck, ktorému na Siri prekážala najmä absencia fungovania v jeho rodnom jazyku. Svojho hlasového asistenta ukázal svetu už 29. februára prostredníctvom videa na svojom Youtube, kde tiež predstavil niektoré z funkcií, ktorými Emma disponuje.

Zatiaľ zvláda len jednoduchšie úlohy

S hlbokou integráciou, ktorú Siri v systéme iOS má, síce pochopiteľne Emma konkurovať nemôže, avšak nový asistent zvládne podľa Becka okrem základných úloh ako spustenie časovača a prehľad kalendára aj napríklad púšťanie hudby či vyhľadanie trasy prostredníctvom navigácie. Vďaka podpore rodných jazykov tak pôjde o skvelý doplnok pre Čechov a Slovákov, ktorý si môže získať množstvo priaznivcov.

Nenechaj si ujsť
Apple pyká za skutky: Zámerné spomaľovanie iPhonov ho vyjde na ďalšie stovky miliónov

Beck na svojej oficiálnej stránke uvádza, že hlasový asistent Emma bude dostupný v prvej beta verzii už 7. marca, pričom kompletná verzia aplikácie by mala byť používateľom prístupná už v priebehu jari.

Čo sa dostupnosti týka, Emma funguje na zariadeniach od iPhone 6S a novších s verziou iOS 13 a používateľov by nemala stáť ani cent.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP