Jedno z najpopulárnejších herných štúdií na svete čoskoro začne pracovať na novej hre, informuje Windows Central. Všetko nasvedčuje tomu, že novým titulom CD Projekt Red bude nový Zaklínač, od vydania má však nová hra ešte poriadne ďaleko.

Poľské herné štúdio CD Projekt Red momentálne tvrdo pracuje na dokončení svojej novej hry, Cyberpunk 2077. Očakávania od nej sú aj napriek odkladu stále nanajvýš vysoké, poľskí vývojári však už cítia, že projekt sa chýli ku koncu a začínajú naznačovať, kam sa pohnú ich ďalšie kroky.

V nedávnom rozhovore prezident spoločnosti, Adam Kiciński, naznačil, že hneď po vydaní Cyberpunk 2077 v septembri tohto roka začne časť vývojárskeho tímu pracovať na úplne novom titule. Tým by podľa všetkých indícií mala byť nová hra z univerza populárneho Zaklínača.

CD Project

Aj keď Kiciński Zaklínača nepotvrdil priamo, v rozhovore naznačil, že všetky hry, ktoré CD Projekt Red do sveta v najbližšej budúcnosti vypustí, sa budú odohrávať buď vo svete Cyberpunk alebo Zaklínača. Prezident spoločnosti zároveň potvrdil, že chystaná hra bude určená pre jedného hráča a už teraz majú v štúdiu pomerne jasnú predstavu, akým smerom sa má uberať.

Teóriu o novom Zaklínačovi potvrdzuje aj skutočnosť, že vývojárske štúdio ešte v decembri minulého roka podpísalo novú zmluvu so spisovateľom Andrzejom Sapkowskim, tvorcom unikátneho fantasy sveta. Vzťahy medzi oboma stranami boli až do podpisu zmluvy napäté, Sapkowski totiž od štúdia požadoval 16 miliónov dolárov ako odstupné za nevýhodnú zmluvu, ktorú s vývojármi podpísal v minulosti.

Prečítaj si aj
Zaklínač 3 opäť prekonal na Steame osobný rekord v hrateľnosti

Tweak Town zároveň informuje, že nie príliš ideálnym vzťahom už je koniec a obe strany sú pripravené priniesť fanúšikom ďalšie skvelé príbehy zo sveta Zaklínača. Pripravovaná hra podľa všetkého nebude niesť názov Witcher 4, hlavným protagonistom s najväčšou pravdepodobnosťou nebude ani Geralt z Rivie. Jeho príbeh sa totiž uzavrel v poslednej časti hernej trilógie.

Aj keď správa všetkých fanúšikov RPG a kvalitnej fantasy určite potešila, vydanie plánovanej hry je zatiaľ v nedohľadne. Kiciński totiž v rozhovore potvrdil, že nového titulu sa dočkáme najskôr za štyri roky.

Prezident spoločnosti zároveň vyvrátil dohady, podľa ktorých vývojárske štúdio popri Cyberpunk 2077 pracovalo aj na ďalšej hre. Uznal, že v rámci štúdia bol vyčlenený samostatný tím, ktorý pracoval na nezávislom obsahu, tým sa však ukázal byť multiplayer k pripravovanej sci-fi hre, ktorý bude do Cyberpunku pridaný neskôr po vydaní hry.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom