Po masívnej fanúšikovskej kampani na sociálnych sieťach a dlhých rokoch čakania sme sa zo strany Warnerov v marci dočkali vydania Justice League s pôvodnou verziou režiséra Zacka Snydera.

Uvedenie snímky však malo presne opačný efekt, v aký filmová spoločnosť dúfala. Namiesto utíšenia hlasov volajúcich po Snyderovi sa na sociálnych sieťach rozbehla ešte silnejšia iniciatíva, tentokrát s hashtagom #RestoreTheSnyderVerse.

Na akom TV si Justice League vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ho na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

V uplynulých týždňoch sme sa tak dočkali viacerých protichodných správ, ktoré naznačovali, že aj napriek nevôli Warner Bros. pokračovať v nakrúcaní by sa Justice League predsa len mohla dočkať zavŕšenia v podobe trilógie tak, ako to pôvodne zamýšľal práve Zack Snyder.

Režisérovu víziu sme podrobne rozobrali aj v samostatnom článku a treba povedať, že jeho plány so superhrdinským univerzom rozhodne mali potenciál.

Warner Bros.

Definitívny koniec?

Zdá sa však, že Warneri sú pripravení spraviť za filmom hrubú čiaru a sústrediť sa len na svoje ďalšie projekty. Na oficiálnom YouTube kanáli služby HBO Max, ktorá patrí pod Warner Media, sa totiž objavila nová, viac ako 4-minútová upútavka, sumarizujúca cestu obľúbených superhrdinov.

Čerstvý trailer pozostáva zo záberov z filmov Man of Steel, Batman V Superman: Dawn of Justice a Zack Snyder’s Justice League, pričom sa detailne venuje ústrednej trojici protagonistov v podaní Supermana, Batmana a Wonder Woman.

NEPREHLIADNI
Komiksová udalosť roka dorazila. Justice League od Zacka Snydera je obrovským skokom vpred a jeden z najlepších filmov DC

Na jednej strane by mohlo ísť len o promo k ponúkanému obsahu  HBO Max, prestížny filmový portál Collider však naznačuje, že trailer je definitívnou rozlúčkou s Justice League a ďalším klincom do rakvy Snyderovho univerza.

Zároveň poukazuje na nedávne vyjadrenie šéfky Warner Bros., Ann Sarnoff, ktorá jasne avizovala, že spoločnosť s nakrúcaním ďalších dielov s istotou nebude pokračovať, a to aj napriek tlaku od fanúšikov.

Niektorí z nich sa na sociálnych sieťach v rámci boja za obnovenie Justice League uchyľujú aj k verbálnym útokom na vedúcich zamestnancov Warner Bros. a poškodzovaniu mena spoločnosti na každom kroku.

Obeťou takýchto útokov sa stal napríklad vedúci obsahu HBO Max, Casey Bloys, ktorý začal na Twitteri fanúšikov blokovať. Ďalší príklad nájdeme v podobe blockbusteru Godzilla vs. Kong, ktorý sa v deň premiéry od neprajníkov dočkal mizerných hodnotení naprieč filmovými portálmi s komentárom #RestoreTheSnyderVerse.

Aj kvôli týmto situáciám by Warneri na Justice League najradšej zabudli a sústredili sa na ďalšie projekty. Aké to budú ti čoskoro predstavíme v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom