Konkurenčný boj medzi dvoma najpoužívanejšími operačnými systémami v segmente smartfónov nikdy neutícha. Apple a jeho iOS sa snažia rôznymi spôsobmi prilákať používateľov, ktorí doteraz mali vo svojich rukách len konkurenčné smartfóny s Androidom. V mnohých prípadoch Apple úspešne zlákal používateľov Android modelov, pričom si jeho noví fanúšikovia vyberali najmä lacnejší iPhone s väčšou uhlopriečkou.

Tieto správy vychádzajú zo štatistických údajov spoločnosti CIRP. Tá skúmala, aké smartfóny od Apple si najčastejšie volia bývalí majitelia modelov s Androidom. Od októbra do marca tohto roka sa títo používatelia postarali o predaj 15 % až 20 % nových iPhonov. Každý z nich si pritom volil iPhone, ktorý mu svojou veľkosťou a cenou učaroval najviac.

Bývalí fanúšikovia Androidu volili lacnejšie a väčšie iPhony

Zo štatistík však vyplýva, že väčšina týchto ľudí dala prednosť lacnejším a väčším iPhonom a najviac z nich si zvolilo práve iPhone 8, alebo iPhone 8 Plus. Stáli zákazníci Apple si taktiež najradšej vyberali svoj nový smartfón práve z tejto dvojice modelov. U bývalých používateľov Androidu si však našiel miesto aj starší iPhone 7/7 Plus, iPhone 6 Plus/6S Plus a kompaktný iPhone SE. Naopak, milovníci iOS pritom o tieto modely príliš nejavili záujem.

Nenechaj si ujsť
Android alebo iOS? Analytici skúmali vernosť fanúšikov a dospeli k poriadnemu prekvapeniu

iPhone SE sa aj napriek svojmu veku stal u bývalých majiteľov Android smartfónov celkom obľúbeným kúskom, a to najmä vďaka svojej dostupnej cene. Za vybrané obdobie však používatelia Androidov zvykli prechádzať aj k výročnému modelu Applu. Záujem u nich prebudil iPhone X, ktorý však pritiahol väčšiu pozornosť zo strany stálych fanúšikov systému iOS. Koniec koncov, po iPhone 8 a iPhone 8 Plus, bol iPhone X druhým najpredávanejším smartfónom výrobcu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom