Medzi dvomi najväčšími čínskymi výrobcami to začína poriadne vrieť. Pri predstavovaní Xiaomi Mi MIX 3 totiž CEO spoločnosti prehlásil, že ich fotoaparát prekonáva aj vlajkovú loď Huawei P20 Pro. 

Aj keď sú smartfóny spoločnosti Xiaomi určite kvalitné a nejde im odoprieť fakt, že ponúkajú jeden z najlepších pomerov ceny a výkonu, tak v oblasti fotoaparátov dlhodobo zaostávali. Postupom času sa to však zlepšuje a súčasné vlajkové lode Mi 8 a Mi MIX 3 dosahujú kvality konkurencie. Naopak Huawei patrí medzi špičku už dávno, a to aj vďaka spolupráci s prestížnou značkou Leica, ktorá sa pod ich fotoaparáty podpisuje od čias modelu P9.

‚‚Prekonať sa môžeme len my sami’’

Celá situácia vznikla ešte pri predstavení Xiaomi Mi MIX 3, ktoré sa udialo len pár dní dozadu. Počas neho CEO spoločnosti Lei Jun prehlásil, že ich zariadenie kvalitou fotoaparátu prevyšuje Huawei P20 Pro. To ešte asi sám nevedel, že v rebríčku DxOmark bude P20 Pro stále na prvom mieste a Mi MIX 3 až na piatom. Napriek tomu si to Xiaomi stále myslí a samozrejme to Huawei nenechalo chladným.

Nenechaj si ujsť!
Xiaomi Mi MIX 3 nemá výrez, má výsuvný dizajn a zadný fotoaparát, aký sme v Xiaomi smartfónoch ešte nezažili

Riaditeľ spoločnosti Richard Yu v príspevku na sociálnej sieti uviedol, že v blízkej dobe nemá žiaden výrobca smartfónov na to, aby ich dokázal v tomto smere prekonať. Jediný, kto to môže dokázať sú len oni sami. To môže znieť ako dosť odvážne tvrdenie, no vzhľadom na výkon ich fotoaparátov, nemusí byť od pravdy až tak ďaleko.

Rivalita týchto dvoch je pritom dosť značná, nakoľko súperia o miesto jednotky na čínskom trhu. Vzhľadom na nižšie ceny je Xiaomi zatiaľ vo vedení, no v celosvetovom merítku je na tom oveľa lepšie práve gigant Huawei, ktorý nedávno predbehol Apple a stal sa tak svetovou dvojkou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú