Pred malou chvíľou bol v domovskej Číne predstavený Xiaomi Mi MIX 3, na ktorý sa už mnohí tešili, nakoľko rôzne úniky ukazovali zaujímavé konštrukčné riešenia a špecifikácie. Xiaomi tak konečne predstavilo vlajkovú loď, pri ktorej sa nerobili žiadne kompromisy a plne tak môže konkurovať akémukoľvek zariadeniu.

Rada Mi MIX patrila vždycky medzi to najlepšie od Xiaomi a to sa potvrdilo aj dnešné ráno. Pokusy Xiaomi znížiť hrúbku okrajov dosiahli nový rozmer, nakoľko sa predný fotoaparát posunul a spodná brada sa tak zmenšila ešte o 4,5 mm oproti predchodcovi. Pomer displeja k telu tak dosahuje úctyhodných 93,4 % a to bez toho, aby musel byť využitý výrez v hornej časti displeja.

Späť do minulosti

Pohľad na prednú stranu je fascinujúci, no vyvoláva otázku, kam sa podela predná kamera či slúchadlo? V prípade slúchadla je využívaný prenos zvuku po konštrukcii, ktorý je známy aj z predošlých modelov. Selfie fotoaparát sa však elegantne presunul do vysúvacej konštrukcie, ktorá je akýmsi retro prvkom, nakoľko telefóny s takouto konštrukciou sú známe hlavne z doby hlúpych telefónov. Predné fotoaparáty sú dva a to 24 MPx (Sony IMX576, f/1,8) a 2 MPx snímač. Celá konštrukcia je mechanická, čím sa značne znižuje riziko poškodenia. Z dôvodu čo najmenšieho namáhania, Xiaomi sa rozhodlo neimplementovať do novinky skenovanie tváre a namiesto toho sa spolieha na bezpečnejšiu a overenú ochranu v podobe čítačky odtlačkov, ktorá je umiestnená na zadnej strane.

Na zadnej strane sa ďalej nachádza fotoaparát, ktorý je uložený vertikálne s prisvetľovacou diódou v strede. Rozlíšenie má 12 MPx s clonou f/1,8 + 12 MPx s clonou f/2,4, pričom jeden z nich je širokouhlý a druhý je teleobjektív. Nechýba ani podpora umelej inteligencie. Je tu tiež možnosť natáčať spomalené videá, a to až pri 960 fps. Ako bolo možné vidieť aj počas predstavenia, Xiaomi ešte viac zapracovalo na fotoaparáte a výsledné skóre 108 bodov v DxOmark hovorí samo za seba. Dobrou správou je aj to, že je tu konečne prítomnosť bezdrôtového nabíjania, a to s výkonom až 10 W.

Displej má veľkosť 6,4″ a ide o OLED panel s FullHD+ rozlíšením. Čo sa týka výkonu, tak v tomto rozhodne nemusíš mať žiadne obavy. Procesorom je Snapdragon 845, ktorý je doplnený o 6/8/10 GB RAM, v závislosti od zvolenej konfigurácie. Veľkosť úložiska začína na 128 GB, až po 256 GB verziu v najvyššej konfigurácii. Nový Mi MIX 3 je tiež jeden z prvých smartfónov, ktoré budú podporovať 5G siete. Práve tento model bude určený pre Európu a prísť by mal začiatkom budúceho roku.

Z oblasti konektivity nechýba Bluetooth 5.0, USB-C, NFC, duálna WiFi či presnejšie GPS, ktoré bolo ukázané pri predstavovaní Xiaomi Mi 8. Batéria má kapacitu 3850 mAh a ako bolo spomenuté, nabíjať sa dá aj bezdrôtovo (nabíjačka v balení). Operačným systémom je Android 8.1 Oreo, doplnený o nadstavbu MIUI 10.

Ceny a dostupnosť

Napriek prvotným správam o tom, že pôjde o relatívne drahé zariadenie, tak základná verzia začína na úrovni, na ktorej začínal aj Mi MIX 2S. Dostupné budú tri farebné verzie a to v zelenom, modrom a čiernom prevedení.

  • 6 + 128 GB —> 3299 juanov (416 €)
  • 8 + 128 GB —> 3599 juanov (454 €)
  • 10 + 256 GB –> 3999 juanov (505 €)
  • 10 + 256 GB (verzia s 24 karátovým zlatom) –> 4999 juanov (631 €)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom