Superšporty z dielne nemeckého Bugatti si môže na svete dovoliť skutočne iba zopár zákazníkov a ostatným neostáva nič iné, iba sa potichu prizerať. Najväčší výrobca skladacích modelov sa však teraz rozhodol priniesť na svet omnoho, omnoho lacnejšiu alternatívu tohto auta. Lego vytvorilo Bugatti Chiron z neuveriteľných 3 599 častí, ktoré po zložení vyzerajú fantasticky a mnohé súčasti sú navyše funkčné.

Vytvorenie takéhoto komplexného modelu rozhodne nebolo ľahké. Pred 2 rokmi nám Lego ako skladací model ukázalo Porsche 911, ktoré sa ale skladalo „len“ z 2 700 kúskov. Teraz spoločnosť prekonáva očakávania a fanúšikom superšportov Bugatti ukázala nový Chiron v netradičnom vyhotovení z lega.

Dokonale premyslená skladačka

Skladanie tohto modelu zabaví každého na poriadne dlhú dobu. Zložiť 3 599 dielcov správne tak, aby vo výsledku fungovala 8-stupňová prevodovka, vysúvanie zadného krídla, ale aj motor W16 dá skutočne zabrať.

Najväčším lákadlom pre milovníkov modelov áut bude práve motor s dvoma kľukovými hriadeľmi a množstvom ďalších pohybujúcich sa častí. Perfektný dojem z celého modelu dopĺňajú aj predné LED svetlá, zadné osvetlenie a interiér plný aj tých najdetailnejších prvkov.

Nenechaj si ujsť
Supermoderné Audi z Bratislavy udivuje pokročilou výbavou aj zmyslom pre ekológiu

Pre skladanie tohto Bugatti Chiron z lega bude zákazník potrebovať nielen veľa trpezlivosti, ale aj miesta. Rozložiť a nestratiť ani jeden z 3 599 kúskov skladačky je naozaj výzvou, ktorú si môže od 1. augusta splniť každý už za 350 dolárov.

Práve toľko totiž stojí novučičké Bugatti Chiron v mierke 1:8. S týmto modelom si môže každý „smrteľník“ aspoň v menšej mierke vyskúšať, aké je to vlastniť takéto superšportové auto.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom