Pohreby sú udalosti, na ktoré neradi chodíme. Aj keď najnovšie technológie si už našli cestu k mnohým využitiam, pohreby sa za storočia takmer vôbec nezmenili a len málokoho by napadlo, že aj na nich raz budeme využívať moderné vynálezy. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spev a príhovor kňaza k pohrebom neodmysliteľne patria a v súčasnosti to majú na starosti reálni kňazi. Pomyslel si ale niekedy na to, že by na tvojom pohrebe slúžil robot? U nás to je síce ďaleká budúcnosť a mnohí z nás určite dúfajú, že sa jej ani nedožijú, no Japonci už špekulujú aj nad takouto bizarnosťou.

Hlavnú úlohu hrajú financie

V Japonsku totiž populácia rýchlo klesá a budhistickí kňazi strácajú finančnú podporu. Mnohí z nich si dokonca kvôli tomu hľadajú ďalšiu prácu na polovičný úväzok.

Japoncom ale pohrebný robot až tak bizarne nepripadá a skutočne ho vytvorili. Volá sa Pepper a jeho hlavnou výhodou je, že živého kňaza dokáže plnohodnotne zastúpiť a sa svoje služby si „pýta“ oveľa menej. Pre porovnanie, kým bežní kňazi si za služby pýtajú okolo 1867 €, prenájom robota stojí iba 389 €.

Nenechaj si ujsť
Chirurgovia v Číne spravili revolučný pokrok. Žene vymenili šesť krčných stavcov za náhrady z 3D tlačiarne

V cene je pritom zahrnuté klasické čítanie z budhistických kníh, ale aj spievanie a bubnový sprievod. Nevieme ako ty, ale my považujeme túto formu využitia robotov už za poriadne nepodarený pokus.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
50%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.