Teraz čítate
Tento robot zaručene posúva hranice bizarnosti. Japonci ho využívajú na odslúženie oveľa lacnejších pohrebov


Pohreby sú udalosti, na ktoré neradi chodíme. Aj keď najnovšie technológie si už našli cestu k mnohým využitiam, pohreby sa za storočia takmer vôbec nezmenili a len málokoho by napadlo, že aj na nich raz budeme využívať moderné vynálezy. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spev a príhovor kňaza k pohrebom neodmysliteľne patria a v súčasnosti to majú na starosti reálni kňazi. Pomyslel si ale niekedy na to, že by na tvojom pohrebe slúžil robot? U nás to je síce ďaleká budúcnosť a mnohí z nás určite dúfajú, že sa jej ani nedožijú, no Japonci už špekulujú aj nad takouto bizarnosťou.

Hlavnú úlohu hrajú financie

V Japonsku totiž populácia rýchlo klesá a budhistickí kňazi strácajú finančnú podporu. Mnohí z nich si dokonca kvôli tomu hľadajú ďalšiu prácu na polovičný úväzok.

Japoncom ale pohrebný robot až tak bizarne nepripadá a skutočne ho vytvorili. Volá sa Pepper a jeho hlavnou výhodou je, že živého kňaza dokáže plnohodnotne zastúpiť a sa svoje služby si „pýta“ oveľa menej. Pre porovnanie, kým bežní kňazi si za služby pýtajú okolo 1867 €, prenájom robota stojí iba 389 €.

Nenechaj si ujsť
Chirurgovia v Číne spravili revolučný pokrok. Žene vymenili šesť krčných stavcov za náhrady z 3D tlačiarne

V cene je pritom zahrnuté klasické čítanie z budhistických kníh, ale aj spievanie a bubnový sprievod. Nevieme ako ty, ale my považujeme túto formu využitia robotov už za poriadne nepodarený pokus.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
50%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.