Sony si na postupnom odhaľovaní informácií ohľadom svojej novej hernej konzoly Playstation 5 dáva poriadne záležať, pričom len tento týždeň sme boli svedkami prvého videa, ktoré ukázalo „vnútornosti“ zariadenia. Japonská spoločnosť následne dnes poskytla aj novinky ohľadom spätnej kompatilitity, pričom konečne zverejnila zoznam hier z PS4, ktoré na novom PS5 nebudú fungovať, píše Engadget.

Do oficiálneho uvedenia konzoly Playstation 5 na trh ostáva už len niečo vyše mesiaca a napriek tomu, že spoločnosť Sony už niekoľko mesiacov uisťuje hráčov, že drvivá väčšina hier zo súčasného Playstation 4 bude fungovať aj na konzole novej generácie, doposiaľ neuviedla tie, ktoré nebudú.

Ako informoval portál Arstechnica, toto tajomstvo je dnešným dňom konečne vonku, pretože Sony konečne zverejnilo kompletný zoznam titulov z PS4, ktoré na PS5 nespustíš. Okrem toho sa však dozvedáme aj ďalšie zaujímavé detaily ohľadom kompatibility.

Zoznam hier bez spätnej kompatibility na PS5:
  • DWVR
  • Afro Samurai 2: Revenge of Kuma, Volume One
  • TT Isle of Man – Ride on the Edge 2
  • Just Deal With It!
  • Shadow Complex Remastered
  • Robinson: The Journey
  • We Sing
  • Hitman Go: Definitive Edition
  • Shadwen
  • Joe’s Diner

Pre niektoré z obrovského množstva kompatibilných hier bude na PS5 pripravená funkcia Game Boost, vďaka ktorej budú tieto tituly fungovať na novej konzole omnoho plynulejšie s vyššou rýchlosťou snímkovania (FPS).

Potvrdilo to aj štúdio Sucker Punch, ktoré dnes na Twitteri oznámilo, že nedávno uvedený titul Ghost of Tsushima, ktorý je momentálne na PS4 obmedzený na maximálne 30 FPS, dostane podporu 60 FPS a rýchlejšie načítavanie prostredníctvom funkcie Game Boost.

Na druhej strane však podľa japonskej spoločnosti nemusia byť na PS5 niektoré funkcie zo starších titulov úplne dostupné a pri ich hraní sa môžu vyskytnúť „chyby alebo neočakávané správanie“. Sony preto odporúča hráčom pred prípadnou kúpou rôznych DLC k hre z PS4 ju najprv na novej konzole vyskúšať.

Pri ovládačoch sa prekvapenie nekoná

Ako už spoločnosť dávnejšie avizovala, set Playstation VR budú môcť hráči využívať aj naďalej pre hry na PS5 s podporou virtuálnej reality. Čo sa jedná ovládačov DualShock 4, tie nová konzola síce podporuje tiež, ale na rozdiel od konkurenčného Xbox Series X, ktorý sľubuje plnú kompatibilitu, so staršími ovládačmi bude možné hrať iba hry z PS4.

Nové ovládače DualSense však budú fungovať aj so staršími hrami, no Sony na svojom blogu uviedlo, že pri hraní virtuálnych PSVR hier z PS4 sú staršie ovládače Dualshock 4 potrebné aj na PS5.

Pokiaľ ide o stiahnuté hry a dáta uložené priamo v PS4, všetko bude možné do nového PS5 preniesť prostredníctvom WiFi. Hry z PS4 si dokonca môžeš na novej konzole zahrať aj priamo z podporovaného externého disku. Medzi konzolami bude naďalej fungovať aj funkcia vzdialené hranie (Remote Play), ktoré už z PS4 dobre poznáme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom