Novinku ohlásilo štúdio počas 24-hodinového streamovania v službe Twitch. Fallout 76 má zapadnúť do známeho post-apokalyptického sveta, na ktorý vývojári lákajú aj prvým trailerom. 

Po takmer troch rokoch od predstavenia posledného dielu Fallout 4 prinieslo štúdio Bethesda prvé zábery nového titulu Fallout 76. Trailer odhaľuje časť prostredia detskej izby a párty s balónikmi, no nechýbajú ani konfety. Jediná postava v prvej ukážke pochádza z Vaultu 76, čo naznačuje aj číslo na modrom obleku.

Fallout 76 môže ako prvý diel série dostať multiplayer

Hudobný podklad, ktorý hrá zo starého elektrónkového rádia, naspieval ešte v roku 1971 John Denver, čo môže naznačovať, že sa hra bude odohrávať v západnej Virginii. Samotné štúdio navyše na svojej oficiálnej stránke odkazuje na Fallout 76 pod kódovým označením „Mountain“. To by mohlo znamenať, že sa časť hry bude odohrávať v neďalekých Apalačských vrchoch.

Nenechaj si ujsť
Návod: Takto môžeš hrať hry zo Steamu, PS4 či Xboxu na svojom smartfóne

Nový Fallout 76 však môže ako prvý diel zo série prísť aj s režimom pre viacerých hráčov. Multiplayer ale naďalej ostáva otázny, nakoľko štúdio o tejto novinke viac informácií neprezradilo. Isté však je, že sa Fallout 76 vyvíja ako pre konzoly PlayStation 4 a Xbox One, tak aj pre počítačovú platformu. Viac detailov nám vývojári môžu prezradiť už počas vlastnej konferencie BE3, ktorá sa bude konať 10. júna a na konferencii E3 v Los Angeles.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom