Bratislava sa dnes dočkala zmien v parkovaní elektrických kolobežiek. Cieľom je jeho zefektívnenie, s kolobežkou viac nezaparkuješ na hociktorom mieste, informuje Bolt.

Veľké zmeny v hlavnom meste, zaparkuješ len na vyhradených miestach

Bolt v spolupráci s mestom vybrali niekoľko kľúčových miest, na ktorých začínajú alebo končia jazdy. Jedná sa prevažne o miesta v blízkosti stojanov na bicykle alebo veľké priestory, ktoré sú pre takéto parkovanie vhodné.

Ak sa v aplikácii nenachádza miesto, ktoré je podľa teba na takéto parkovanie vhodné, môžeš ho navrhnúť na e-mailovú adresu [email protected] či pomocou špeciálneho formulára, ktorý nájdeš tu.

Spolu je takýchto lokácií v celej Bratislave niekoľko stoviek a zaparkovať kolobežku je oddnes možné len na nich. V aplikácii sú označené písmenom P a pravidlá o správnom parkovaní platia aj naďalej. Kolobežku treba oprieť o jej pomocnú nohu a stále je nutné dbať na to, aby neblokovala stojan na bicykle či chodník.

Bolt

Jedným z dôvodov sú aj nezodpovední užívatelia, ktorí kolobežky odhadzovali na rôznych nevhodných miestach či dokonca priamo na chodníku. Samotné pravidlá však nestačia a takýmto sebcom hrozí aj pokuta.

Bolt upozorňuje na možné problémy a aj na ich jednoduché riešenie

Bolt ďalej spomína aj možné problémy s aplikáciou. Ak sa totiž stane, že nedokážeš ukončiť jazdu aj napriek tomu, že stojíš na správnom mieste, riešenie je prosté. Aplikáciu údajne stačí vypnúť a opäť zapnúť.

Môže sa totiž stať, že aplikácia nezosynchronizuje signál GPS s tvojou reálnou polohou. Ak ale nepomôže ani reštart, je nutné kontaktovať zákaznícku podporu, ktorá pomôže jazdu ukončiť.

Bolt pritom neustále pracuje na vývoji a vylepšovaní svojich služieb. Len nedávno napríklad zaviedli na Slovensku špeciálne hovoriace kolobežky. Tie po novom dokážu upozorniť užívateľa na kľúčové informácie či bezpečnostné problémy pomocou hlasového oznámenia.

Bolt

Tým majú zabrániť užívateľovi kontrolovať tieto oznámenia na svojom smartfóne a zvýšiť tým bezpečnosť jazdy. Záujem o individuálne prepravné prostriedky sa podľa Boltu zvýšil aj kvôli pandémii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom