Prepravná spoločnosť Bolt je na Slovensku už nejaký ten piatok a okrem taxislužieb ponúka v niekoľkých slovenských mestách aj elektrické kolobežky. Tie po novom vybavila aj hlasom, ktorý bude používateľom oznamovať bezpečnostné problémy a zároveň im zabráni kontrolovať stav kolobežky na smartfóne, informovala spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy.

Smartfón počas jazdy už vyťahovať nemusíš

Bolt priniesol na Slovensko novú funkciu, ktorá dodá jeho elektrickým kolobežkám hlasovú odozvu pre používateľov. Kolobežky budú po novom vedieť oznamovať bezpečnostné problémy či kľúčové informácie o stave kolobežky počas jazdy a zároveň majú zabrániť používateľom kontrolovať ich stav na mobilnom zariadení.

Hlasové oznámenia sú na kolobežkách dostupné v slovenčine, češtine a angličtine a používateľ sa tak vďaka nim pohodlne dozvie o začiatku a konci cesty (aj v prípade automatického ukončenia jazdy), slabom nabití batérie, ukončení jazdy z dôvodu vybitia batérie alebo o vstupe do oblasti s obmedzenou rýchlosťou, a to aj bez nutnosti vyťahovať smartfón.

Zároveň je funkcia počas obdobia sviatkov doplnená o vianočnú melódiu, ktorá sa každému užívateľovi spustí pri odomknutí vozidla.

“Náš technický tím v Estónsku neustále pracuje nielen na najnovšom modeli štvrtej generácie kolobežky, ale aj na vylepšeniach tých kolobežiek, ktoré sú momentálne v prevádzke.“

„Naším cieľom je predstaviť ďalšie bezpečnostné funkcie a zároveň byť tým najefektívnejším prevádzkovateľom e-kolobežiek. Bezpečnosť užívateľov jazdiacich na našich zdieľaných elektrických kolobežkách pre nás vždy bola najväčšou prioritou,” hovorí Martin Zajíc, manažér prevádzky kolobežiek Bolt.

V dôsledku prebiehajúcej pandémie koronavírusu sa podľa Boltu zvýšil záujem o individuálne prepravné prostriedky, ktoré si používatelia obľúbili vďaka ľahšej možnosti dodržiavania odstupu od ďalších ľudí.

Hlasové oznámenia sú správy, ktoré si tak nemôžu nevšimnúť. Jazdci sú už teraz napríklad v okamihu ukončenia jazdy vyzvaní k dezinfekcii rúk. V budúcnosti by mohli hlasové pokyny tiež upozorniť na prekážky na ceste alebo zmenu poveternostných podmienok, pretože všetky tieto faktory ovplyvňujú pohodlie a bezpečnosť jazdy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP