Smrť Iron Mana v Avengers: Endgame mohla vyzerať úplne inak, nebyť Roberta Downeyho Jr. Samotné vyvrcholenie nielen filmu, ale aj celej Infinity Ságy je práve moment, kedy Tony Stark luskne prstami a porazí Šialeného Titána Thanosa. Pre každého fanúšika išlo o nesmierne mocný a emocionálny moment. Komu však za to môžeme vďačiť?

Tony Stark bol vždy charakterom, za ktorým nestáli len veľké činy, ale často ešte väčšie slová. Rozprával vždy, keď mal možnosť – či už o pokynoch pre kolegov superhrdinov, mnohých vtipov, či s niektorým zo svojich AI asistentov.

Smrť Iron Mana v Avengers: Endgame

Keď však prišiel moment jeho smrti, zrazu bol ticho. Prečo počas svojich posledných sekúnd života na filmovom plátne nič nepovedal? Toto v rozhovore prezradili režiséri Russovci: “Robert sa rozhodol: ‘Nepoviem ku*va nič. Nechcem nič rozprávať, pretože to podľa mňa nie je úprimné.

A nemyslím si, že v tom momente by vôbec mal možnosť rozprávať,” prezradil režisér Joe Russo. Rozhodnutie, že Tony Stark po lusknutí nepovie nič (až na slabé “Pep” svojej žene) spravil samotný Robert Downey Jr., ktorému to prišlo realistickejšie a ešte mocnejšie, informuje ComicBook.

Nenechaj si ujsť
Pôvodný koniec filmu Avengers: Endgame bol absurdne zlý

Anthony Russo ďalej opísal pohľad herca na situáciu: “[Robert] povedal: ‘Budem tam len ležať a môžeme to nechať plynúť s ostatnými postavami, no ja sa budem len nepatrne hýbať, pretože to mi príde ako správne rozhodnutie.’”

Režiséri s ním očividne súhlasili, keďže presne tak sa to udialo aj vo filme, informuje Empire. Takto Anthony Russo ešte podrobnejšie opísal, prečo to dávalo zmysel:

“Keď máme postavu, ktorá zažíva takú veľkú bolesť, je na pokraji smrti… Bolo pre nás dôležité vyvolať vo vás pocit, keď sa v tej chvíli pozriete na Tonyho Starka, že viete, že zomiera a chvíľu to musíte vstrebávať.”

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom