Streamovacia služba Netflix pracuje na sfilmovaní ďalšej populárnej fantasy série. Tentokrát však nepríde v podobe seriálu, ale celovečerných filmov.

Populárny americký spisovateľ Rick Riordan, známy predovšetkým vďaka knižnej sérii Percy Jackson & the Olympians, v spolupráci s Netflixom chystá filmové spracovanie jedného zo svojich diel. Informáciu na Twitteri potvrdil samotný autor, ktorý nad plánovaným projektom neskrýval nadšenie.

Konkrétne sa na televízne obrazovky dostane Riordanova trilógia The Kane Chronicles, ktorá sa zameriava na egyptských bohov žijúcich v modernom svete. Spolupráca s Netflixom podľa autora prebieha už od októbra minulého roka, informácie týkajúce sa možnej premiéry alebo hereckého osadenstva momentálne nepoznáme.

Prvá kniha populárnej série bola vydaná v roku 2010 a podobne ako Percy Jackson bola medzi čitateľmi prijatá mimoriadne pozitívne. V centre príbehu trilógie The Kane Chronicles sa ocitá tínedžerská dvojica Carter a Sadie Kane, ktorí sú dávnymi potomkami egyptských faraónov a v modernom svete stretajú žijúcich egyptských bohov.

Bohatá knižnica fantasy titulov by sa tak na Netflixe mala rozrásť o ďalšie tituly, aktuálne v ponuke služby v žánri dominuje napríklad Zaklínač, Cursed, či The Letter for the King.

Zaujímavosťou je, že Netflix nie je jedinou streamovacou službou, s ktorou spisovateľ aktuálne spolupracuje. Svoje najúspešnejšie dielo, sériu Percy Jackson, totiž na televízne obrazovky plánuje priniesť na konkurenčnej platforme Disney+, kde sa práce na novom projekte začali v máji tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom