Americký výrobca lietadiel Boeing stojí pred dôležitým rozhodnutím, menežment spoločnosti totiž uvažuje nad tým, že pozastaví výrobu lietadla 737 Max. V hre je ale aj ďalšie zredukovanie ich výroby, informuje portál CNBc.

Federálny letecký úrad (FAA) ešte minulý týždeň oznámil, že lietadlá Boeing 737 Max, ktoré sú momentálne mimo prevádzky kvôli dvom smrteľným nehodám spôsobenými chybou, sa tak skoro na oblohu nevrátia.

Spoločnosť Boeing dúfala, že im úrady vrátia certifikáciu na tieto kritické lietadlá ešte do konca roku 2019, čo je však podľa inšpektorov z FAA veľmi málo pravdepodobné. Spoločnosť preto uvažuje, že obmedzí výrobu z 52 kusov mesačne na 42 kusov a dokonca môže prísť až k takému rozhodnutiu, že sa ich výroba dočasne pozastaví.

SITA

Tento krok by mal podľa portálu Guardian globálny dopad na celý trh s lietadlami. Spoločnosť Boeing stále podniká kroky, aby bolo opätovné spustenie prevádzky Boeingu 737 čo najrýchlejšie, od svojich snáh dosiahnuť toto povolenie ešte v tomto roku však už podľa informácií od vedenia spoločnosti upustili. Inšpektor FAA, Steve Dickinson povedal, že je potrebné uskutočniť ešte množstvo testov a preveriť zásadné detaily, aby mohli 737-čky Max znovu vzlietnuť. Odhaduje, že Boeing toto povolenie získa najskôr vo februári či dokonca až v marci budúceho roka.

Dickinson tiež povedal, že ak chce spoločnosť Boeing celý proces čo najviac urýchliť, mali by dbať na kvalitu a rýchlosť predkladania údajov potrebných na preverovanie. Americké letecké spoločnosti, ktoré využívali lietadlá Boeing 737 Max, zrušili všetky jeho lety až do 6. apríla 2020.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom