O tomto „Číňanovi“, ktorý je najvernejšou kópiou Galaxy S8, sme ti priniesli článok pri jeho predstavení. Bluboo S8 akoby z oka vypadlo drahšiemu Samsungu, no jeho cena je pritom oveľa, oveľa nižšia.

Nie je tajomstvom, že menší čínski výrobcovia pri navrhovaní svojich modelov hľadajú inšpiráciu v najnovších vlajkových lodiach od Samsungu, Apple či LG. Bluboo S8 je na prvý pohľad na nerozoznanie od originálu a dokonca niektoré jeho riešenia sú oveľa lepšie.

Infinity displej a lepšie umiestnenie čítačky odtlačkov prstov

Pri pohľade na prednú stranu spoznáš rozdiel až po zapnutí displeja, keď sa prejaví nižšie rozlíšenie. Ten má pri uhlopriečke 5,7″ rozlíšenie 1440 x 720 pixelov a vyrába ho spoločnosť Sharp. Pomer strán je zachovaný, a to ešte stále poriadne nekonvenčných 18:9.

Na zadnej strane je už ale odlišností viac. V prvom rade je to duálny fotoaparát od Sony, pod ktorým sa nachádza čítačka odtlačkov prstov. V tomto prípade je umiestnenie oveľa lepšie ako v Galaxy S8-čke, kde často dochádzalo k nesprávnemu priloženiu prstu a následnému zamasteniu šošovky fotoaparátu.

Šetreniu sa nevyhlo

Pri takto nasadenej cenovke je jasné, že niekde sa šetriť muselo. Smartfón poháňa osemjadrový procesor MediaTek MT6750T, ktorý je štandardom pri väčšine čínskych zariadeniach s nižšou cenovkou. Prítomnosť mu robí 3 GB pamäť RAM a 32 GB úložisko. To je možné rozšíriť až do veľkosť 256 GB pomocou pamäťových microSD kariet.

Dvojica zadných fotoaparátov má rozlíšenie 13 a 3 MPx, pričom prvý z nich má softvérovo upravené rozlíšenie na 16 MPx. Predný fotoaparát má rozlíšenie 5 MPx, pričom aj tu je softvérovo dosiahnuté vyššie rozlíšenie fotky – 8 MPx. Batéria disponuje kapacitou 3450 mAh a podporuje rýchle nabíjanie prostredníctvom USB Type-C konektora. Operačným systémom je Android 7.0 Nougat.

Plná podpora LTE a Dual SIM

Kúpiť Bluboo S8 za skvelých 121 € s dopravou zdarma

Bluboo po stránke konektivity ponúka všetko to, čo by správny telefón mal obsahovať. Dostupné je Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0 či podpora DualSIM. Obyvateľov mimo väčších miest poteší najmä plná podpora LTE. Ak máš o smartfón záujem, teraz máš jedinečnú možnosť si ho kúpiť za fantastických 121 €. Ponuka je ale časovo obmedzená a k dispozícii bude len nasledujúce 2 dni. Pripraviť sa taktiež treba na prípadné colné poplatky. Oproti cene originálneho Galaxy S8 tak zaplatíš presne 4,3-krát nižšiu sumu, to už rozhodne zanedbateľný rozdiel nie je.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom