banner-elephone-s7
Trh so smartfónmi sa každoročne zapĺňa čoraz výkonnejšími zariadeniami, ktoré sa svojím výkonom pomaly, ale isto dobiehajú slabšie desktopy. Iné to nie je ani tento rok a jednoznačným kráľom tohtoročných vlajkových lodí sa stane najnovší Snapdragon 835 čipset od Qualcommu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Keď sa hovorí o zariadeniach značiek ako Elephone, Doogee či Bluboo, mnohí z vás si určite predstavia cenovo dostupnejšie smartfóny s MediaTek procesormi. Tento rok však medzi menej známymi čínskymi výrobcami zrejme nastane menšia revolúcia, keďže Bluboo oznámil smartfón s najnovšie predstaveným Snapdragonom 835. Bluboo chce však zaujať celosvetovo a jeho pripravovaný Bluboo D1 má byť vôbec prvým Android smartfónom s týmto nadupaným procesorom. Keďže títo menší čínski výrobcovia sú známi veľkou rivalitou medzi sebou, Bluboo by mohlo spustiť vlnu ďalších Snapdragon 835 smartfónov od menej známych producentov nami obľúbených mobilných zariadení z Číny.

bluboo-dual

Po dizajnovej stránke bude Bluboo D1 veľmi podobný aktuálnemu modelu Bluboo Dual. Na prednej strane D1-tky sa však má pýšiť edge-to-edge displej, teda displej bez bočných rámikov. Jeho uhlopriečka ani rozlíšenie zatiaľ potvrdené neboli, no očakávať môžeme 5,5″ displej s aspoň FullHD rozlíšením. Vďaka bezrámikovosti bude novinka vynikať excelentným pomerom veľkosti displeja k veľkosti prednej strany. V správe, ktorú nám zaslalo priamo Bluboo, sa hovorí aj o duálnom fotoaparáte na zadnej strane nového Bluboo D1. Ten má podľa výrobcu poskytnúť kvalitu porovnateľnú so zrkadlovkami, čo je však skôr marketingový trik ako realita.

qualcomm-snapdragon-835-oficialne

Naľavo Snapdragon 820, napravo nový Snapdragon 835

Podľa oficiálnej správy Bluboo svoj nový smartfón už pripravuje na predstavenie a ak všetko pôjde podľa plánu, uvidíme ho ešte skôr ako očakávanú vlajkovú loď od Xiaomi či Samsungu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
33%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
8%
Neznášam to
8%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]