Návštevníci kín komiksové adaptácie milujú. Práve tieto filmy patria medzi tie najnavštevovanejšie nielen u nás, ale po celom svete. Black Panther od Marvelu však pokoril doteraz všetky rekordy a právom sa stal najúspešnejším filmom o superhrdinoch.

Aj keď mal film premiéru ešte na prelome mesiacov január/február, stále vládne v kinách v Severnej Amerike, a to už piaty víkend po sebe. Momentálne je tak najúspešnejším filmom vôbec (v rámci štúdia Marvel) a prekonal tak aj prvých Avengerov, ktorí dlhú dobu vládli tomuto rebríčku.

Rekordné príjmy

Okrem toho, že sa jedná o subjektívne najlepšiu Marvelovku, ide aj o šiesty najlepšie zarábajúci film celosvetovo. Doteraz sa mu podarilo zarobiť viac ako 1,2 miliardy dolárov, čo je pri rozpočte 200 miliónov viac než slušný zisk. Aj to je dôkazom, že štúdio Marvel sa v tomto žánri cíti ako doma a Wakandou učarovala miliónom ľudí po celom svete.

Nenechaj si ujsť!
Obľúbený herec Chris Evans definitívne končí! Čo to znamená pre superhrdinský tím Avengers?

Zároveň sa stal prvým filmom od čias Avataru, kedy viedol v kinách päť víkendov po sebe. Svoj podiel má na tom nielen pútavý príbeh a efekty, ale aj skvelé obsadenie na čele s Chadwickom Bosemanom, Martinom Freemanom či víťazkou Oscara Lupitou Nyong’o. Vysoké hodnotenia dostal aj od filmových kritikov z Rotten Tomatoes, kde získal 97 %.

Prvýkrát sa Black Panther objavil v roku 1966 ako komiks v Spojených štátoch. Zahliadnuť si ho mohol aj vo filme Captain America: Civil War a objaví sa aj v pripravovaných Avengers: Infinity War. Premiéra tohto filmu je naplánovaná na 25. apríla a okrem klasickej zostavy sa objaví aj zostava Strážcov Galaxie, Spider-Man či Dr. Strange.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom