Príchody, dlhý pobyt a koniec koncov aj odchody… Aj taký je svet kinematografie, v ktorej sa herci striedajú ako na bežiacom páse. Len hŕstke vyvolených sa však podarí prirásť nám ku srdcu natoľko, že na vrchole dokážu zostať po dobu dlhých rokov.

Fenoménom moderného filmu sú komiksovky, v ktorých sa stane meno postavy synonymom mena herca. Captain America je Chris Evans a Chris Evans je Captain America. Fanúšikovia Marvelu si ťažko vedia predstaviť realitu, kde by to bolo inak. Ako nám však hviezda prezrádza, možno sa urýchlene budeme musieť naučiť vyrovnať s vcelku inou skutočnosťou.

Herec Chris Evans končí ako Captain America

Možno si spomínate na článok, v ktorom sme vám týždeň dozadu oznámili pochybnosti ľudí o tom, že Evans si predĺži kontrakt so štúdiom Marvel. Už v minulosti akosi naznačoval, že superhrdinu už ďalej hrať nechce – nakoniec ho však producenti a kolegovia vždy presvedčili a kontrakt predsa len podpísal. Podľa jeho slov to však bolo naposledy. Nejde už viac o dohady, domienky ba dokonca ani názory iných ľudí. Chris Evans totižto oficiálne potvrdil, že ako Captain America končí:

  „Z vlaku by ste mali vystúpiť skôr, ako vás z neho vyhodia.”

Hviezda už mala so štúdiom dohodnutú zmluvu na nadchádzajúci Avengers: Infinity War. Keďže však chceli Russovci zo ságy spraviť film rozdelený na dve časti, Evans súhlasil a svoj kontrakt opäť predĺžil – až do filmu Avengers 4. V kútiku duše sme tajne dúfali, že po čase si to herec predsa len rozmyslí a jednoducho nerád podpisuje zmluvy na dlhé obdobie dopredu. Pravda však leží inde. Chris Evans je pripravený štít predať svojmu následníkovi a posunúť sa ďalej.

Má Steve Rogers spečatený osud?

Všetci vedeli, že tento deň skôr či neskôr príde. Za podotknutie však stojí fakt, že odchod Stevea Rogersa neznamená koniec postavy Captain America. Počas dlhých rokov prominentných komiksov sa objavilo už mnoho charakterov, ktorí počas jeho absencie prevzali ikonický štít. Samozrejme, budúcnosť postavy v MCU je zatiaľ tajomstvom. Dosť možno to však otvorí miesto Buckymu či Falconovi ako jeho nasledovníkom. Taktiež je čoraz pravdepodobnejšie, že práve Steve Rogers sa stretne s permanentnou filmovou smrťou, na ktorú nás Kevin Feige už nejaký čas pripravuje.

Momentálne sa zdá, že smrť postavy v nadchádzajúcich komiksovkách je takmer predurčená. Myslím si totižto, že nechať Stevea Rogersa odkráčať do západu slnka za novým životom s tým, že už ho nikdy neuvidíme, neznie realisticky. Osobne za reálne považujem len dve možnosti. Captain America zomrie v jeho poslednom filmovom prevedení Evansa – osud sa mu spečatí v Avengers 4.

Zároveň je taktiež možné, že smrť ho stretne už v Infinity War a v nasledujúcom pokračovaní sa objaví len pomocou flashbackov. Možné je samozrejme čokoľvek. Či už sa však s “Capom” navždy rozlúčime o mesiac alebo o rok, všetko do seba zapadá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom