Mnohokrát sa v priebehu minulých rokov viedli rôzne debaty o tom, či by mali filmy so superhrdinami získať Oscara. V minulosti mal k tejto cene najbližšie legendárny Temný rytier, no nakoniec nomináciu na toto udeľovanie cien nezískal. O cenu za najlepší film bude teraz súperiť s ďalšími veľkými titulmi aj Black Panther, ktorý môže ako prvý film so superhrdinom získať Oscara.

Pred približne 10 rokmi sa filmy od Marvelu a celkovo tituly natočené podľa mnohých komiksov so superhrdinami stávali terčom rôznych debát o tom, či by mohli byť nominované na Oscara. Veľkým sklamaním bol pre fanúšikov Temného rytiera okamih, keď sa ich obľúbený film nedostal ani len na zoznam nominovaných, hoci mal na to veľké predpoklady. Neskôr sa však počet miest pre nominované snímky navýšil z 5 na 10, aby sa zvýšili šance, že sa medzi tie najlepšie dostanú aj komiksové tituly.

Svet superhrdinov čakajú napínavé chvíle

Vďaka tejto zásadnej zmene sa tak medzi iné veľké filmy mohli dostať aj tie, ktoré donedávna akadémia zaradila do inej kategórie aj kvôli vizuálnym efektom. Čoskoro sa však môže všetko zmeniť. Minuloročný trhák Black Panther sa totiž dostal na zoznam nominovaných filmov, ktoré môžu získať zlatú sošku Oscara. V kategórii „Najlepší film“ ale bude musieť poraziť niekoľko výborných titulov, ktoré si získali srdcia divákov.

Nenechaj si ujsť
Zoznamu 10 najlepšie hodnotených filmov roka 2018 kraľuje nepravdepodobný hrdina

Veľký potenciál totiž doteraz ukázali filmy Bohemian Rhapsody, Vice, The Favourite a Green Book, ktoré budú pri udeľovaní Oscara pre Black Panthera silnými súpermi. Pre fanúšikov tejto Marvelovky tak ostáva len dúfať, že sa konečne dočká významného filmového ocenenia aj jeden z filmov so superhrdinom.

Hoci nie je víťazstvo ešte isté, dôležitý je už samotný fakt, že sa Black Panther dostal na zoznam nominovaných. Veď koniec koncov, ešte v marci minulého roka sa tento titul stal najlepšie zarábajúcim filmom od Marvelu v histórii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom