Miliardár Bill Gates sa na nedávnej konferencii Bloomberg Business Forum priznal, že pri počiatočnom vývoji vlastného operačného systému spravil spolu so svojím tímom chybu. Ak by dnes vedel zakladateľ Microsoftu vrátiť čas, známu trojkombinácia klávesov Ctrl + Alt + Delete by sme už zrejme v prostredí Windows hľadali márne. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Na tému klávesového príkazu upriamil pozornosť podnikateľ David Rubenstein. Ten sa Gatesa počas konferencii opýtal, prečo vybral práve túto kombináciu kláves na prístup k správcovi úloh. Známy miliardár vo svojej odpovedi priradil zodpovednosť za tento krok vývojárom spoločnosti IBM a konkrétne Davidovi Bradleymu. Riešením totiž údajne mohlo byť len jediné tlačidlo, no ľudia z IBM, zodpovední za dizajn klávesnice, im na ďalší kláves jednoducho neposkytli miesto.

Bill Gates
Zobraziť celú galériu (2)
Facebook/Bill Gates
Trojkombinácia známa po celom svete

Gates priznal, že to bola chyba. Podobne už túto záležitosť komentoval aj v roku 2013, vtedy na pôde Harvardovej univerzity. A tak sa do operačnému systému nakoniec dostala trojkombinácia súčasného stlačenia tlačidiel Ctrl+Alt+Delete. Tú síce programátori využívali aj počas vývoja prvého operačného systému od Microsoftu, no do konečnej verzii sa dostať nemala. Dnes je z toho jeden z najznámejších klávesových príkazov vôbec.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
36%
Chcem to
0%
Mám to
18%
Nepáči sa mi to
45%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]