Miliardár Bill Gates sa na nedávnej konferencii Bloomberg Business Forum priznal, že pri počiatočnom vývoji vlastného operačného systému spravil spolu so svojím tímom chybu. Ak by dnes vedel zakladateľ Microsoftu vrátiť čas, známu trojkombinácia klávesov Ctrl + Alt + Delete by sme už zrejme v prostredí Windows hľadali márne. 

Na tému klávesového príkazu upriamil pozornosť podnikateľ David Rubenstein. Ten sa Gatesa počas konferencii opýtal, prečo vybral práve túto kombináciu kláves na prístup k správcovi úloh. Známy miliardár vo svojej odpovedi priradil zodpovednosť za tento krok vývojárom spoločnosti IBM a konkrétne Davidovi Bradleymu. Riešením totiž údajne mohlo byť len jediné tlačidlo, no ľudia z IBM, zodpovední za dizajn klávesnice, im na ďalší kláves jednoducho neposkytli miesto.

Bill Gates
Zobraziť celú galériu (2)
Facebook/Bill Gates

Trojkombinácia známa po celom svete

Gates priznal, že to bola chyba. Podobne už túto záležitosť komentoval aj v roku 2013, vtedy na pôde Harvardovej univerzity. A tak sa do operačnému systému nakoniec dostala trojkombinácia súčasného stlačenia tlačidiel Ctrl+Alt+Delete. Tú síce programátori využívali aj počas vývoja prvého operačného systému od Microsoftu, no do konečnej verzii sa dostať nemala. Dnes je z toho jeden z najznámejších klávesových príkazov vôbec.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú