Spoločnosť Apple je známa tým, že si na výzore a funkčnosti svojich operačných systémov dáva značne záležať. Je preto prekvapením, že dlhé roky sa používatelia sťažujú na nemožnosť skryť ikony aplikácií v paneli s ponukou a doteraz nebola predstavená možnosť, ako ich skryť, prípadne vybrať si zobrazenie len tých, ktoré majú pre používateľ nejaký význam.

Ver tomu alebo nie, ale operačný systém macOS nemá vstavanú funkciu na to, aby dokázal skryť ikony aplikácií v hornom paneli, prípadne si zvoliť, ktoré majú byť zobrazené a ktoré nie. Je to pomerne otravné, hlavne ak ich je tam mnoho a veľa z nich je pre používateľa nepotrebných a nepoužíva ich.

Podpora len vďaka vývojárom

Jediná možnosť ako tieto ikony skryť je využívať aplikácie tretích strán. Jednou takou je aj utilita Vanilla od vývojára menom Matthew Palmer, ktorý tento skvelý nástroj vytvoril. Ide tak o najjednoduchší spôsob, ako daný cieľ dosiahnuť a navyše je úplne zdarma. Stačí si ju stiahnuť z oficiálnej stránky, pričom je tu možnosť aj platenej verzie, ktorá ponúka možnosti navyše.

Vanilla

Po dokončení sťahovania stačí súbor presunúť do Aplikácií a otvoriť ho. V paneli sa zobrazí symbol bodky a stačí stlačiť klávesu Command (⌘) a presunúť bodku za tie ikony, ktoré nechceš aby sa zobrazovali. Ikony tam síce budú aj naďalej, no uvidíš ich až po kliknutí na šípku a objavia sa v rozbaľovacom menu.

Nenechaj si ujsť!
Xiaomi chce podkúriť Apple. Predstavilo bezdrôtové slúchadlá na štýl AirPods s veľmi prívetivou cenou

Spomenutá bola aj Pro verzia, ktorá stojí 5 dolárov a ponúka možnosť kompletného schovania ikon, podporuje tmavý aj svetlý režim a automaticky sa spustí po tom, čo sa používateľ prihlási do počítača.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom