Bezdrôtové slúchadlá AirPods si vysluhujú veľmi pozitívne ohlasy od používateľov. Samozrejme, tak ako aj v niektorých iných oblastiach, sa úspech Apple pokúšajú napodobniť ďalšie spoločnosti. Aj Xiaomi teraz predstavilo vlastné bezdrôtové slúchadlá. 

Aj keď v porovnaní s AirPods sa čínsky výrobca tentoraz veľmi neinšpiroval v dizajne, pri názve AirDots je hneď jasné, kde čerpal. Konštrukcia slúchadiel vďaka odlišnému tvaru tentoraz nevystupuje tak z uší ako v prípade produktu Apple. Dizajn má napomáhať ku komfortnému noseniu a zároveň má pri počúvaní eliminovať šum z okolia. Pre používateľov by mala byť veľmi prívetivá aj hmotnosť. Každé slúchadlo váži len 4,2 gramu.

V oblasti výbavy nechýba niekoľko pokročilých funkcií. Obe slúchadlá dostávajú dotykovú kontrolu prehrávania. Možné je zdvihnutie alebo zloženie hovoru, pozastavenie prehrávanej hudby či jej opätovné spustenie. AirDots zároveň ponúknu technológiu Bluetooth 5.0 pre lepšie a stabilnejšie pripojenie na dlhšiu vzdialenosť, čo bolo často problémom štandardu Bluetooth 4.2. Výdrž batérie má vystačiť na nepretržité počúvanie po dobu 4 hodín.

Xiaomi AirDots zároveň ponúknu aj špeciálne púzdro na nabíjanie a pohodlnejšie prenášanie. Samotná krabička bude dodávaná so slúchadlami a plne nabitá ich môže nabiť dvakrát. Dostupné sú niektoré automatické funkcie. Po vybratí slúchadiel z púzdra dôjde k ich pripojeniu k spárovanému zariadeniu. Naopak, po ich vložení sa automaticky odpoja a vypnú.

Bližšie detaily k audio výkonu nie sú známe. Určite v tomto ohľade nebudú zrejme schopné súperiť s Apple AirPods avšak tak, ako sme zvyknutí, najväčším ťahákom Xiaomi AirDots má byť ich cena. V domovskej Číne sa už spustili predobjednávky za cenu 199 juanov, teda v prepočte 25 €. Oficiálne sa slúchadlá dostanú do predaja 11. novembra. Zatiaľ však nie je známa ich medzinárodná dostupnosť, čoskoro však snáď bude možné získať ich aj k nám.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom