Posledné dni sa nesú v znamení špekulácií ohľadom pripravovanej línie nových grafických kariet od Nvidie. Jeden z najväčších hráčov v tomto priemysle má pracovať na novej rade modelov, ktoré by mohli mať svoju premiéru už onedlho. Najnovším náznakom príchodu pripravovaných grafických kariet spoločnosti sú výsledky testu, ktorý absolvoval model s označením GTX 2080 Ti.

Aktuálne Nvidia mlčí o presnom dátume predstavenia svojich nových grafických kariet. O týchto novinkách sa už šepká nejakú dobu, pričom teraz k nim pribúdajú horúce novinky z bencharkového testu. Databázu Ashes of the Singularity totiž svojimi výsledkami rozšírila nepredstavená Nvidia GeForce GTX 2080 Ti, ktorá sa však výsledkami príliš nevyšvihla.

Pochybný únik benchmarkových testov

Do rúk sa mala táto karta dostať testerovi menom „Nagato“, ktorý ju testoval v kombinácii s procesorom Intel Core i7-7700K. Takýto hardvér je priam ako stvorený na hranie hier. Táto neznáma novinka s netradičným pomenovaním však žiadne rekordy v teste netrhla, ale naopak. Výsledné čísla môžu mnohých prekvapiť. Pokiaľ niekto očakával, že sa bude od aktuálnych Top modelov Nvidie výkonom výrazne líšiť, tak bol na omyle.

Zobraziť celú galériu (2)
Ashes of the Singularity

Nízke a vysoké nastavenia API v DirectX 11 pri testovaní totiž prišli s takmer identickými výsledkami, ktoré sa príliš neodlišovali ani pri Vulkan API s nastavením na 1080p. Takéto chabé výsledky môžu byť následkom nedostatočne optimalizovaného ovládača karty, ktorý ale môže Nvidia ešte poriadne vylepšiť. Pochybnosti však prichádzajú už pri pohľade na tento benchmarkový test.

Zobraziť celú galériu (2)
Ashes of the Singularity

Nenechaj si ujsť
Nvidia nezníži ceny svojich grafických kariet, pokým nepredstaví nové modely

Ten totiž nepriniesol také hodnoty, na aké sme zvyknutí u aktuálnych modelov GTX 1080 Ti, 1070 Ti, GTX 1070 a GTX 1080. Rovnako podivné je aj samotné pomenovanie tejto neznámej grafiky. Len nedávnom sme ti priniesli informácie o označovaní novej línie grafík Nvidie, ktoré budú podľa všetkého označené ako GeForce GTX 11xx. Pomenovanie GTX 20xx by bolo podľa CEO Nvidie príliš mätúce, no napriek tomu sa taká karta objavila v benchmarku. Možné je tiež to, že sa so samotnou kartou niekto „vyhral“.

Náznaky predsa len existujú

Nemusí byť teda tým pravým pripravovaným modelom spoločnosti a rovnako výsledky benchmarku nemusia predpovedať príchod očakávaných kariet Nvidie. Jedna z nich sa však prednedávnom predsa len odhalila. Testovacia grafika na fotografii disponuje 384-bitovým rozhraním, veľkou 12 GB pamäťou GDDR6 VRAM a šírkou pásma až 672 GB/s.

Táto novinka sa však prezentovala na testovacej doske, a tak sa môže jej podoba do oficiálneho vydania ešte zmeniť. Nepravosti posledného benchmarku však nasvedčuje aj fakt, že grafické karty s prívlastkom „Ti“ mávajú svoju premiéru mesiace po debute klasických modelov. Testovanie takejto grafiky by tak bolo priskoré a vzhľadom na výsledky teda nemusí byť jej existencia vôbec pravdivá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom