Jedna z najočakávanejších hier tohto roka, Battlefield V, z dielne vývojárskeho štúdia DICE, už má svoj oficiálny trailer. Spoločnosť ho zverejnila pred pár dňami a ukázala nám tak zábery z hry, ktorá bude oficiálne dostupná 19. októbra. Trailer však rozdelil fanúšikov na dva tábory.

Problémom mnohých fanúšikov sa totiž stala prítomnosť ženského pohlavia v hre, ktorá sa odohráva počas druhej svetovej vojny. Táto skupinka gamerov argumentuje, že vývojárske štúdio týmto krokom obetovalo autentickosť hry, je historicky nepresná a to všetko kvôli politickej korektnosti. Niektorí hráči nesúhlas na sociálnych sieťach vyjadrovali aj hashtagmi #NoTMyBattlefield či #Genderfield V.

Argumentácia skupiny nespokojných fanúšikov hry však má svoje medzery, na ktoré poukazuje portál The Verge aj samotní predstavitelia štúdia DICE, Aleksander Grøndal a Oskar Gabrielson. Prvým problémom je, že séria Battlefield nie je o úplnej autentickosti a historickej presnosti. Aj podľa vyjadrenia zástupcov štúdia pri hre podľa uváženia uprednostňujú zábavu a možnosť pre gamerov hrať spôsobom, akým si sami zvolia. Navyše, ženy samozrejme zohrávali počas druhej svetovej vojny dôležitú úlohu väčšinou mimo frontovej línie, avšak objavovali sa v niektorých prípadoch aj priamo v boji a nejde tak o čistý výmysel tvorcov.

„Chceme, aby Battlefield V prezentoval všetkých, ktorí boli súčasťou najväčšej drámy v histórii ľudstva, a  aby sme dali hráčom možnosť vybrať si a prispôsobiť si postavy, s ktorými hrajú,“ uviedol Oskar Gabrielson na svojom Twitter účte.

Fakt, že argument o reálnosti je nedostatočný, dokazuje vzhľadom na samotnú podstatu hry niekoľkými príspevkami aj novinár David Milner.

Aj keď krok vývojárov vzbudil medzi časťou fanúšikov kontroverziu, zástupcovia vývojárskeho štúdia majú pre všetkých jasný odkaz: ženské postavy z hry nezmiznú a hráčom ostáva možnosť zvoliť si charaktery, ktoré budú chcieť. Vývojári zaujali jasný postoj a nový Battlefield aj so ženskými postavami nás tak čaká 19. októbra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom