Jedna z najhoršie hodnotených hier na Steame z minulého roka bude možno už čoskoro k dispozícii vo forme free-to-play. Na Twitteri o tom informoval jeden z najznámejších zdrojov na zákulisné herné informácie, Tom Henderson.

Keď Battlefield prekoná aj vlastná herná paródia 

Zdá sa, že Battlefield 2042 sa môže stať voľne hrateľným po obrovskom fiasku, na ktoré hra dopláca prakticky každý deň od svojho uvedenia na trh v novembri minulého roka.

Informácia pochádza od Toma Hendersona, ktorý v minulosti ako prvý prišiel aj so zákulisnými informáciami o známej vojnovej hre v spojení s futuristickým svetom, prírodnými katastrofami a snehovými búrkami, ktoré budú ovplyvňovať priebeh a samotný rozsah hry.

EA je údajne veľmi sklamaná z technického stavu Battlefieldu 2042 a hľadá všetky dostupné možnosti ako situáciu vyriešiť, vrátane formy free-to-play“, informoval na Twitteri.

Najnovší prírastok do úspešnej série Battlefield už od vydania čelí viacerým problémom. Nízke hodnotenia, ktoré sa stali obeťou review bombingu, výrazne ovplyvnili aj zlý technický stav hry – od prepadov snímkovania cez početné glitche a absenciu kampane, až po zlú optimalizáciu.

Výsledkom je aj vydaná herná FPS paródia Clownfield 2042, ktorá má na Steame dokonca lepšie hodnotenie ako samotný originál.

Battlefield a Call of Duty. Rovnaké sklamanie, rovnaký osud?

Hru navyše začali hráči hromadne opúšťať a radšej dávajú prednosť starším titulom, ktoré sa stále tešia obrovskej priazni. Informácia o možnosti zahrať si nový Battlefield zadarmo by v tomto prípade teda nebola žiadnym prekvapením. Obzvlášť ak sa pozrieme na ďalšiu populárnu vojnovú hru Call of Duty: Vanguard, ktorá mala podobný osud a sklamala viacerých svojich verných priaznivcov.

Activision/úprava redakcie

Tvorcovia hry od Sledgehammer Games počas minulého roka zareagovali na vlažné recenzie rovnakým spôsobom a umožnili hráčom vyskúšať si hru zadarmo na niekoľko dní. Ani to však nepomohlo a hra aj napriek tomu bojuje s mizernými číslami v predajnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP