Jedna z najhoršie hodnotených hier na Steame z minulého roka neustále dostáva jednu ranu za druhou. Podľa aktuálnych štatistík Steamu sa v počte hráčov Battlefield 2042 stále prepadá a na moment ho dokonca prekonal aj starší diel Battlefield 1.

Najnovší prírastok do úspešnej série Battlefield už od vydania čelí viacerým problémom. Nízke hodnotenia, ktoré sa stali obeťou review bombingu, výrazne ovplyvnili aj zlý technický stav hry – od prepadov snímkovania, cez početné glitche a absenciu kampane, až po zlú optimalizáciu.

YouTube (screenshot)

Deficit potrebných aktualizácií tak riešia hráči po svojom. Podľa štatistík Steamu, ktoré zverejnil portál GamingIntel, musí Battlefield 2042 bojovať s dramatickým úbytkom hráčov. Tí sa naopak vracajú k starším titulom a obľúbený Battlefield 5 v počte hráčov prekonal najnovšiu novinku od EA už v decembri minulého roka.

Čo je však ešte zaujímavejšie, husársky kúsok sa podaril aj titulu Battlefield 1, ktorý sa stal na krátky moment v počte hrajúcich fanúšikov populárnejší ako posledná novinka od vývojárov z DICE.

Stupňujúca toxicita a kontroverzné vyjadrenie riaditeľa komunikácie EA

Olej do ohňa a celej situácie okolo nového Battlefieldu pridal aj Andy McNamara, riaditeľ komunikácie EA, v nedávnom vyjadrení na Twitteri, kde kritizoval reakcie fanúšikov na priebeh riešenia technického stavu hry počas vianočných sviatkov a ich očakávania označil ako „brutálne“. Zároveň dodal, že implementácia toho, čo požadujú, bude nejaký čas ešte trvať.

YouTube (screenshot)

Fanúšikovia sa zhromažďujú so svojimi sťažnosťami a nahnevanými reakciami na Twitteri a Reddite. Práve posledné menované komunitné centrum hráčov sa stalo doslova ohniskom urážok na vývojárov a neprimeraných reakcií, ktoré nemajú nič spoločné s konštruktívnou kritikou. Všetko navyše eskalovalo aj po kontroverznom vyjadrení Andyho McNamaru.

Na vyhrotenú situáciu na Subreddite zareagovali aj administrátori online komunitného centra a prispievateľom fóra na určitú dobu pohrozili uzavretím vlákna, ak nedôjde k ukončeniu osobných útokov na zástupcov vývojárskeho tímu a vydavateľstva.

Vojnovým hrám sa v minulom roku nedarilo

Battlefield 2042 však nie je jedinou vojnovou hrou, ktorá sa neteší veľkej priazne hráčov. Návrat do prostredia 2. svetovej vojny sa nepodaril ani hernému štúdiu Activision.

Activision/úprava redakcie

K vlažným recenziám nového titulu Call of Duty: Vanguard sa pridávajú aj nelichotivé štatistiky, keď predaj nového titulu zaznamenal napríklad vo Veľkej Británii až 40 % medziročný pokles oproti tržbám z predaja predošlého dielu.

Tvorcovia hry od Sledgehammer Games počas minulého roka zareagovali na túto situáciu priam netradične a hráčom umožnili vyskúšať si hru zadarmo na niekoľko dní. Ani to však nepomohlo a hra stále bojuje s mizernými číslami v predajnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú