banner-pixelČas všetko vyrieši. Toto nepísané pravidlo platí nielen pre problémy  ľudí, ale aj pre menšie či väčšie spoločnosti, ktoré sa neustále musia potýkať s novými nástrahami trhu. Spoločnosť Samsung zažila v minulom roku tvrdú ranu, ktorá ju síce stála poriadne veľa, no podstatné je, že sa tento výrobca zo všetkých síl snaží poučiť zo svojich chýb.

Určite si už počul o tom, že tento juhokórejský gigant prišiel na príčinu explózií svojho najnovšieho vlajkového zariadenia, ktoré sa oficiálne predávalo len veľmi krátko. Určenie príčiny výbuchov bolo veľmi dôležité pre ďalšie fungovanie spoločnosti a hoci verejnosť stále konkrétny dôvod nepozná, Samsung s určitosťou pracuje na tom, aby sa podobná chyba nikdy viac nezopakovala. Zo začiatku tejto kauzy bolo zlé svetlo vrhané hlavne na Samsung SDI, ktorý bol jedným z dvoch dodávateľov batérií pre phablet Note 7. Neskôr tak boli batérie od tohto dodávateľa nahradené batériami od čínskej spoločnosti ATL. Problémy však pretrvávali naďalej a následne bol tento výnimočný phablet definitívne stiahnutý z predaja.

Samsung Galaxy S7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-galaxy-s8-novy-koncept-4zdroj fotografie: MyDrivers

Konkrétny dôvod explózií sa dozvieme zhruba o dva týždne, no teraz to vyzerá tak, že spoločnosť Samsung SDI bola celý ten čas očierňovaná neprávom. Nasvedčujú tomu aj najnovšie informácie, ktoré pochádzajú z kórejskeho internetového portálu Etnews. Ten uvádza, že technologický gigant zbrojí na oficiálne predstavenie nadchádzajúcej vlajkovej lodi, ktoré sa má uskutočniť v apríli. V čase oficiálneho predstavenia by malo byť vyrobených cez 10 miliónov jednotiek smartfónu, pričom jednotlivé súčiastky na jeho výrobu majú doraziť do tovární už koncom februára. Zásadnou informáciou však je, že akumulátory do týchto smartfónov budú opäť pochádzať od spoločnosti Samsung SDI. Zostáva nám tak len veriť, že S8-čka bude na seba upozorňovať len pozitívnymi vlastnosťami.

TIP: Samsung chce konkurovať Microsoftu! Galaxy S8 má dostať PC režim podobný Continuu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom