Teraz čítate
Samsung chce konkurovať Microsoftu! Galaxy S8 má dostať PC režim podobný Continuu

banner-redmi-4aDo predstavenia dlho očakávaného smartfónu Samsung Galaxy S8 ešte ostáva dostatok času, no internetom sa už stihli premlieť desiatky špekulácií o tom, akú výbavu novinka dostane a čo všetko používateľom prinesie. Jednou z nových funkcií bude zrejme aj režim pre PC, ktorým chce kórejský výrobca konkurovať Continuu od Microsoftu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Samsung do svojho nového modelu  rozhodne vloží len to najlepšie, čo má k dispozícií. Doteraz sa spomínali rôzne špecifikácie, ktorými bude smartfón disponovať a tiež inovatívny virtuálny asistent. Tentokrát sa ale hovorí o tom, že S8-čka ponúkne špeciálny desktopový režim nazvaný „Desktop Experience“, ktorý sa bude podobať na Continuum od Microsoftu. V tomto režime sa bude dať k zariadeniu pripojiť externý monitor spolu s bezdrôtovou klávesnicou a myškou.

samsung-galaxy-s8-continuum-pc-feature-01zdroj fotografie: PhoneArena

TIP: O pár mesiacov sa dočkáme Samsungu Galaxy S8! Pozrite sa s nami, aký dizajn či špecifikácie by mohol priniesť

Následne sa smartfón „premení“ na počítač, kde sa naplno využije multitasking a celá hardvérová výbava, ktorá má byť špičkou vo svojej triede. Samozrejme, výrobca bude musieť upraviť aj používateľské prostredie, ktoré bude v režime „Desktop Experience“ iné ako pri bežnom používaní, aby bolo možné nový režim plnohodnotne využívať. Vyzerá to tak, že sa máme naozaj na čo tešiť a špeciálny režim desktopu rozhodne nie je posledným na zozname inovácií, ktoré môžeme očakávať.

samsung-galaxy-s8-concept-8

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Študujem na vysokej škole a zaujímam sa o novinky vo svete technológií, ktoré ma neustále neprestávajú prekvapovať. Môj záujem ma doviedol až k portálu FonTech.sk, kde pracujem ako redaktor. Kontakt: matus@fontech.sk
  • Spout

    nieco podobne by som uvital aj v iphone – mac os mode napr.