Čo sa stalo s Thanosom? Kam sa podeli všetci hrdinovia? No a podarí sa ich nakoniec vzkriesiť? To všetko boli otázky, na ktoré sme si museli počkať do premiéry novej marvelovky. Niet preto divu, že tržby Avengers: Endgame prestrelili tie najšialenejšie predpoklady.

Po minuloročnom Infinity War sme síce ostali šokovaní z toho, čo sa stalo, no už dopredu sme vedeli, že príbeh nie je u konca. Štúdio nám jasne dalo najavo, že tento veľkolepý film bol len súčasťou väčšieho deja – deja, ktorý skončí štvrtou fantastickou tímovkou.

Avengers: Endgame tržby – Porazí Marvel Avatara?

Najnovšia marvelovka, ktorej sa diváci nevedia nabažiť, si počas tohto víkendu len v USA pripísala na konto 63 miliónov dolárov. Celkovo si tak za Atlantikom stihla zarobiť už ohromných 723,5 milióna dolárov. Z Avengers: Endgame sa tak stal len tretí film v histórii, ktorý v USA prekonal hranicu 700 miliónov – a to ešte ani zďaleka nekončí.

Nenechaj si ujsť
Z Avengers: Endgame vystrihli postavu, ktorá úzko súvisela s Iron Manom

Omnoho vzrušujúcejšie čísla film prináša celosvetovo. Po uplynulom víkende sa Avengers: Endgame tržby vyšplhali na ohromnú sumu 2,485 miliardy dolárov. Momentálne je na druhej priečke celosvetovo najúspešnejších filmov všetkých čias. Pred ním je už len Avatar, ktorý od roku 2009 kraľuje sumou 2,787 miliardy, informuje Forbes. Ide teda o veľmi napínavý závod.

Zobraziť celú galériu (0)
Marvel Entertainment/YouTube

Možno to na prvý pohľad vyzerá tak, že Marvel má prvenstvo vo vačku, no to nie je pravda, informuje Variety. Áno, Avengers: Endgame je najrýchlejšie zarábajúcim filmom, o tom niet pochýb. Práve preto je však pravda, že väčšina ľudí, ktorí si ho pozrieť chceli, ho už videli. Aj preto tržby počas tohto víkendu tak radikálne klesli. Bude to teda naozaj tesný súboj o titul najúspešnejšieho filmu všetkých čias.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom