Počas udalosti Computex, ktorá práve prebieha v týchto dňoch, bolo predstavených niekoľko skvelých harvérových noviniek. Nechýbali nové procesory od Intelu či AMD, ale aj množstvo ďalších zariadení, ktoré potešili nejedného technologického nadšenca.

Spoločnosť Asus rozhodne nespala na vavrínoch a okrem najlepšieho herného smartfónu predstavila aj nadupaný notebook, ktorý má namiesto touchpadu displej. Tu však novinky nekončia a spoločnosť predstavila vlastný router série ROG, ktorý je najrýchlejším na svete.

Asus ROG Rapture GT-AX11000

Podľa spoločnosti Asus, je toto prvý herný router s rýchlosťou až 11 Gb/s  (čo naznačuje aj jeho označenie). Ako jeden z prvých podporuje štandard 802.11ax, ktorý ešte nebol ani oficiálne uvedený do prevádzky. Signál vysiela až v troch rôznych pásmach, a to 1148 Mbps v pásme 2.4 GHz a až 4804 Mb/s v dvoch 5 GHz pásmach. Okrem brutálneho vzhľadu ponúka aj niekoľko vylepšení pre hráčov. Nachádza sa tu režim Game Boost, ktorý automaticky uprednostňuje hranie hier pre inými procesmi. Zapína sa, buď fyzickým tlačidlom na routeri, prípadne prostredníctvom aplikácie.

Nenechaj si ujsť!
Asus boduje: Jeho notebook s dvoma displejmi nám ukazuje budúcnosť počítačov

Káblové pripojenie je však stále obľúbené, hlavne kvôli nižšej latencii a celkovo vyššej priepustnosti. Spoločnosť myslela aj na túto skupinu a router preto obsahuje 2,5 Gbps ethernetový port, ktorý je určený len pre hranie hier.

Router vtedy vyhradzuje pásmo 5 GHz na ostatné veci. O jeho chod sa stará 4-jadrový procesor s taktom 1.8 GHz a 1 GB RAM. Tiež je tu podpora 2x USB 3.0. Dokáže tak fungovať aj ako server. Cena ani jeho dostupnosť zatiaľ nebola predstavená.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom