Špička vo výrobe procesorov do desktopov a laptopov nedávno ukázala čip, na ktorom pracuje. Nový najvýkonnejší procesor od Intelu by mal prísť už koncom roka 2018 a svojim extrémnym výkonom by mal len upevniť svoje miesto na špici.

Nový procesor bol predstavený na konferencii Computex 2018, kde ho návštevníci mohli vidieť reálne bežať v počítači. Toto delo s 28 jadrami a 56 vláknami otestovali v benchmarku Cinebench, kde dosiahol neuveriteľné skóre 7334 bodov. Týmto výsledkom dokonca prekonal aj niektoré viac-procesorové počítače.

Vysoký takt nie je žiaden problém

Tento výsledok bolo možné dosiahnuť aj vďaka vysokej taktovacej frekvencii. Tá sa počas testu pohybovala na úrovni 5 GHz, pričom základná taktovacia frekvencia je 2.7 GHz. Týmto chcel výrobca demonštrovať, že jeho novinka môže byť bez problémov pretaktovaná aj na vyššie frekvencie, pričom si zachová pomerne prijateľnú teplotu.

Pre porovnanie, procesor Intel Core i9-7980XE, ktorý má 18 jadier a 36 vláken, dosiahol v tomto teste skóre „iba“ 5000 bodov. Počas konferencie sa dosť začalo hovoriť aj o cenovke tohto čipu. Tá sa odhaduje na sumu okolo 1700 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom