Aj keď slovenský futbalový tím AS Trenčín skončil tesne pred skupinovou fázou Európskej ligy, zaslúži si uznanie za predvedený výkon. Ak by sa im postup predsa len podaril, boli by zaradený ako ďalší slovenský tím do novej hry FIFA 2019.

Napriek tomu sa klub AS Trenčín rozhodol založiť vlastný tím, ktorý však nebude pôsobiť na trávniku, ale s joystickom pred obrazovkou. Ide o  vôbec prvý slovenský futbalový klub, ktorý vstupuje do sveta e-športu. Tento tím bude v hre FIFA reprezentovať klub ako na domácej, tak aj zahraničnej scéne.

Rozširovanie pôsobnosti

Po futbale, florbale, hádzanej, bedmintone a tenise je e-športový tím ďalším odvetvím, v ktorom bude značka AS Trenčín pôsobiť. Ich farby bude hájiť Team Brave, v ktorom figuruje dvojica Petr „Doli97“ Doležal a Radek „Rozsi“ Rozsívač. Tí patria na Slovensku a Česku k špičke a obaja sa nachádzajú v rebríčku TOP 10 FIFA hráčov na našom území.

„Segment eSports rastie rýchlym tempom. Rýchlo sa rozvíja po celom svete. Počas nedávnych Ázijský hier bol súčasťou programu po boku klasických individuálnych a tímových športových disciplín. Vstupom do tohto segmentu deklarujeme aj snahu priniesť v najkratšom možnom čase náš tím do hry FIFA,“ povedal marketingový manažér AS Trenčín Igor Schlesinger a dodal: „V mnohých ohľadoch rozvoja klubu udávame v rámci Slovenska trendy. Netýka sa to to iba športovej stránky, ale aj sociálnej zodpovednosti v rámci regiónu alebo práce na sociálnych sieťach. Rovnaký cieľ máme v sekcii ešportu.“

Prečítaj si tiež
[Aktualizované o dostupnosť slovenských klubov v hre] Jedna z najočakávanejších hier roka prichádza. Fifa 19 prináša novinky, na ktoré sa môžeme tešiť

„Sme veľmi radi, že AS Trenčín sa odvážil vstúpiť do sveta ešportu práve s našim tímom. Už dlhšiu dobu sa snažíme našim FIFA hráčom zabezpečiť kvalitné podmienky, čo sa nám spoluprácou s AS Trenčín podarilo. Chceme sa podieľať na šírení dobrého mena klubu, ktoré má nielen na Slovensku a v Česku. Veríme, že tento krok pomôže k rozvoju ešportu v tomto regióne. Možno práve naša spolupráca bude inšpiráciou pre ďalšie futbalové kluby na Slovensku,“ uvádza sa v stanovisku organizácie Team Brave.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom