Futbal ako taký je obrovským fenoménom vo viacerých častiach sveta už niekoľko rokov. Využitie tejto marketingovej príležitosti si uvedomil aj najznámejší výrobca športových hier EA Sports. Spočiatku bola stratégia firmy založená na hre amerického futbalu Madden. Dnes však vlajkovú loď predstavuje práve FIFA. Športový nadšenci hier sa už o mesiac dočkajú predaja najpopulárnejšej hry z oblasti športu. FIFA 19 prinesie viacero noviniek, na ktoré sa môžeme tešiť.

Oficiálny predaj začne 28. septembra a hra bude dostupná na  Nintendo Switch, Playstation 3, Playstation 4, Microsoft Windows, Xbox 360 a Xbox One. Cena sa bude pohybovať od 59 € za základnú verziu až do sumy 99 € za Ultimate edíciu. V základnej edícii sa na obale hry už niekoľko rokov po sebe objaví znova Cristiano Ronaldo. V edícii Champions bude na obale spolu s Neymarom. EA Sports uvádza, že pri predobjednávke Champions edície si budeš hru môcť zahrať skôr, konkrétne už 25. septembra.

Lepšia hrateľnosť a ovládanie

Prvou novinkou, ktorú nám prinesie FIFA 19 bude lepšia hrateľnosť vďaka viacerým zmenám oproti minuloročnému vydaniu. Vďaka novému systému streľby bude hra náročnejšia, no omnoho reálnejšia. Stane sa tak to, že aj veľmi skúsení hráči už nedajú z 10 striel 9 gólov.

Dôjde aj k úplnej zmene systému spracovania lopty. Nový systém umožní lepšia a efektívnejšie spracovanie lopty. K dispozícii bude viacero spôsobov ako spracovať loptu. Používatelia tak môžu využiť vlastnú kreativitu.

V minulých ročníkoch hry sme si viackrát moli všimnúť, že súboje 1 vs. 1 boli zväčša rovnaké. V novom ročníku však tomu tak nebude. Rozšírené animácie pohybu hráčov, ustatie zrážky či silové pretláčanie a teda celkový pohyb a reakcie hráčov budú omnoho reálnejšie. Zmení sa aj priepasť medzi rýchlymi a pomalými hráčmi. V neposlednom rade bude na hrateľnosť hry vplývať aj samotná taktika. Ponúknutých bude viacero nových prvkov. Napríklad pressing je možné nastaviť na hráča so slabším spracovaním či rozohrávkou.

Nové režimy, štadióny a mnoho ďalšieho

Dostupný bude očakávaný režim UEFA Champions League. Liga Majstrov bola pominulé roky súčasťou najväčšieho konkurenta Pro Evolution Soccer. V novej hre sa po prvýkrát objaví aj Európska liga. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na menej oficiálne režimy, ktoré budú skôr oddychové, priam až zábavné. Jedná sa o režimy ako napríklad zápas bez pravidiel, zápas na určitý počet gólov, dvojzápas a ďalšie iné.

FIFA 19 bude vďaka naskenovaným tváram viacerých hráčov obsahovať väčšiu autentickosť a lepšiu grafiku. Fanúšikovia španielskej ligy sa môžu tešiť, nakoľko došlo k vylepšeniu La Ligy. K dispozícii budú všetky domáce štadióny, okrem Nou Campu. Barcelona má totiž podpísanú zmluvu s Pro Evolution Soccer. V hre však nakoniec bude celkovo 16 nových štadiónov.  V tomto ročníku FIFA získala plnú licenciu na taliansku ligu a bude predstavená nová čínska liga.

Slovenské a české kluby

Slovenskú ani českú ligu v tejto hre nenájdete. Môžete si však zahrať za niektoré z domácich klubov. Z Česka je možné si vybrať spomedzi Sparty, Slavie či Viktorie Plzeň. U nás ešte nie je isté, či si budeme môcť zahrať za niektorý zo slovenských klubov. Je to v rukách Spartak Trnavy a AS Trenčín. V prípade ak postúpia do skupinovej fázy Európskej ligy, EA Sports ich zaradí do hry. Pre vývojárov by to predstavovalo prácu navyše, no v hre sa bude nachádzať každý, kto postúpi do skupiny Ligy majstrov, alebo Európskej ligy.

FIFA 19 aj so slovenským klubom

Dnes už môžme s istotou povedať, že Slovensko svojho zástupcu v hre mať bude. AS Trenčín sa bohužiaľ postúpiť nepodarilo a v novej FIFE sa teda neobjaví. Slovenským fanúšikom však priniesla radosť  Trnava. Obzvlášť sa môžu tešiť priaznivci tejto hry. Po skončení vyše 10 ročného kontraktu medzi Konami a UEFA sa naskytla príležitosť pre tvorcov z EA Sport, ktorí túto šancu využili. FIFA tak po rokoch získala licenciu na Ligu majstrov a Európsku ligu, v ktorej sa objaví aj slovenský tím. Ešte pred spustením predaja hry bolo oznámené, že v hre sa objavia všetky tímy, ktoré postúpia do skupinovej fázy. To sa dnes podarilo Trnave a už 28. septembra si budeme môcť zahrať Európsku ligu s minuloročným majstrom slovenskej ligy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom