Premiéra filmu Aquaman v réžii Jamesa Wana zožala ohromný úspech. Po pár týždňoch od debutu tohto hrdinu z komiksov DC na filmovom plátne sa z neho stal jeden z najúspešnejších snímkov v histórii, čím prekonal aj legendárny Návrat Temného rytiera. Po zrátaní všetkých tržieb sa Aquaman oficiálne stal jedným z najviac výnosných filmov v histórii DC komiksov.

Režisér James Wan sa so svojim filmom Aquaman zaradil medzi elitu, ktorej sa podarilo natočiť filmy so zárobkom viac ako 1 miliardy dolárov. Stalo sa tak po spočítaní všetkých príjmov, ktoré ešte pred týždňom dosahovali sumu 940 miliónov dolárov. Dnes však bolo oficiálne ohlásené, že si Aquaman na svoj účet pripísal celkovo až 1,02 miliardy dolárov.

Film Jamesa Wana prepísal históriu

Aquaman je celkovo len 37. filmom, ktorý dokázal prekonať túto magickú hranicu. Doteraz najvýnosnejším titulom je stále Avatar Jamesa Camerona, ktorý dohromady zarobil až 2,8 miliardy dolárov. Veľkú zásluhu na tomto úspechu filmu Jamesa Wana má aj Čína, kde snímka zarobila viac ako 300 miliónov dolárov. Hoci sa už nepriamo hovorí aj o pokračovaní tohto titulu, zatiaľ sa tak oficiálne nestalo. V minulom roku sme však videli hneď viacero filmov, ktorým sa podarilo zarobiť viac ako 1 miliardu dolárov.

Nenechaj si ujsť
Všetky superhrdinské filmy, ktoré uvidíme v roku 2019

Medzi nimi boli noví Avengers: Infinity War, obľúbený Black Panther, Incredibles 2 či Jurský svet: Zánik ríše. Pri natáčaní Aquamana sa používal odlišný postup ako v prípade Avatara od Jamesa Camerona. Tento známy režisér stavil na novú techniku zachytávania pohybu hercov vnútri vodnej nádrže, no Aquaman má efekty vo vode pridané digitálne. S úspechom svojho filmu sa James Wan podelil aj na Twitteri, kde jeho nadšenie zdieľalo množstvo fanúšikov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP