Hoci mal nový Aquaman premiéru len začiatkom decembra, za 4 týždne si v kinách stihol vyslúžiť toľko slávy a zisku ako len zopár DC komiksov doteraz. V priebehu sviatkov sme videli ešte niekoľko zaujímavých filmových trhákov, no táto novinka dominuje všetkým sálam aj v novom roku. Štúdio Warner Bros. má dôvod na radosť, pretože Aquaman dodnes zarobil stovky miliónov a zdá sa, že môže prekročiť aj magickú hranicu 1 miliardy dolárov.

Hrdinovi a vládcovi morí zo sveta DC komiksov sa na filmovom plátne nesmierne darí už od začiatku premietania. Režisér James Wan sa postaral o jedno z najúspešnejších filmových spracovaní fantazijného sveta tohto superhrdinu, ktorý do kín láka stovky miliónov ľudí. Na domácej pôde len za posledný víkend zarobil film takmer 260 miliónov dolárov, no jeho celosvetový výnos je ešte vyšší.

Aquaman sa čoskoro zapíše do histórie

Celkovo si doteraz nový Aquaman pripísal na svoj účet až 940 miliónov dolárov, čím sa zaradil medzi najúspešnejšie komiksy všetkých čias a prekonal aj titul Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti. Ďalším cieľom režiséra Jamesa Wana je, aby sa jeho film stal najpopulárnejším DCEU titulom a zarobil viac ako 1 miliardu dolárov. Tento plán pritom nie je až tak vzdialený a pokiaľ by sa naplnil, vystrelilo by to nového Aquamana medzi najviac výnosné DC filmy v histórii.

Nenechaj si ujsť
Všetky superhrdinské filmy, ktoré uvidíme v roku 2019

V tejto kategórií filmov sa pritom doteraz ocitli tituly Temný rytier a Návrat Temného rytiera, pričom obe z nich prekročili hranicu 1 miliardy dolárov. Veľký úspech si však v posledných týždňoch získala v kinách aj novinka Návrat Mary Poppins a Bumblebee z dielne Paramount Pictures. Aquaman si ale získal viac fanúšikov, vďaka čomu sa už v priebehu krátkeho času stal extrémne populárnym a jedným z najvýnosnejších filmov doteraz.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom