Po nie tak úspešných predajoch posledných modelov iPhonov avizoval Apple, že uvažuje o opätovnom spustení predaja minuloročného iPhonu X. Kalifornská spoločnosť tak aj urobila, no v prípade zakúpenia iPhonu X nedostaneš úplne nové zariadenie.

Apple totižto predáva iba opravené kusy, ktoré zákazníci vrátili. Obávať sa však takéhoto zariadenia rozhodne nemusíš, najmä ak pochádza z fabrík Apple, kde platia prísne štandardy na čisté a bezprašné prostredie. Oplatí sa ale takéto zariadenie s cenovkou zhruba 670 €?

V porovnaní s novším a o čosi výkonnejším iPhonom XS je táto cenovka dobrá, no oživený iPhone X má predovšetkým konkurovať iPhonu XR, ktorý stojí o pár eur menej.

Staršie X-ko alebo nové XR-ko?

Jedinou otázkou teda zostáva, do ktorého zariadenia ísť, ak obe stoja približne rovnako. Používateľ tak môže mať pred nákupom pomerne veľkú dilemu. Ak sa rozhodneš pre XR, dostaneš úplne nové zariadenie, ktoré pred tebou nikto nepoužíval. Tiež dostaneš novší a o čosi výkonnejší čip A12 Bionic a 6.1″ displej.

Na druhej strane, X-ko má starší, no stále výkonný procesor A11 Bionic, menší, no ostrejší 5.8″ AMOLED displej a hlavne, iPhone X disponuje duálnou zadnou kamerou, čo je oproti iPhonu XR značný benefit.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom