Spoločnosť Apple dnes spustila nový opravný program pre výmenu displejov na modely iPhone 11. Vo svojom vyhlásení uvádza, že „malé percento“ iPhonov 11 vyrobených v období od novembra 2019 do mája 2020 môžu trpieť problémom displeja, upozornil portál Engadget.

Displeje nereagujú na dotyk

Napriek tomu, že displeje nových iPhonov bývajú často hodnotené ako najlepšie na trhu, stávajú sa v poslednom období akosi najkritickejším komponentom smartfónov od Apple. Na problémy s ľahko poškrabateľným displejom minuloročných iPhonov 11 sa majitelia sťažovali už krátko po jeho uvedení na trh.

Sága potom pokračovala v júni tohto roka, kedy sa mnohým používateľom začali displeje sfarbovať do zelena, pričom tento problém sa dokonca opakuje aj pri nových modeloch iPhone 12.

Aby toho nebolo málo, Apple dnes uverejnil oznámenie o tom, že spúšťa nový opravný program pre výmenu displejov na iPhone 11. Malá časť týchto smartfónov vyrobených v období od novembra 2019 do mája 2020 môže totiž podľa spoločnosť trpieť závadou, ktorá spôsobuje, že ich displej prestane reagovať na dotyk.

Majitelia zariadení, ktorí sa s týmto problémom stretli, musia na stránke spoločnosti uvedením sériového čísla svojho smartfónu najprv skontrolovať, či sa na ich zariadenie opravný program vzťahuje. Apple následne ponúka bezplatnú výmenu, ktorú vykoná buď priamo servis spoločnosti alebo jeden z autorizovaných servisov, ktorých je veľa aj na Slovensku.

Skvelou správou je, že Apple myslí aj na zákazníkov, ktorí si sa výmenu displeja kvôli tomuto problému už zaplatili. Tí majú podľa spoločnosti nárok na vrátenie peňazí, no v tomto prípade musia kontaktovať priamo podporu Apple.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom