Napriek tomu, že nová séria iPhone 12 je takmer v každom smere ospevovaná a Apple hlási obrovský záujem o smartfónysa vyplavujú na povrch aj nové problémy, ktoré trápia niektorých používateľov. Tento rok ide podobný problém ako u minuloročných modelov, ktorý sa týka displejov nových iPhonov, píše 9To5Mac.

Problém minuloročných modelov sa opakuje

Používatelia po celom svete začali hlásiť problémy s displejom nových modelov iPhone 12, ktoré údajne naberajú zelenkastý či sivý odtieň a nepravidelne blikajú. Tieto sťažnosti pritom prichádzajú paradoxne naraz so správou od expertov z DisplayMate, ktorí ohodnotili nový iPhone 12 Pro Max cenou za najlepší displej medzi smartfónmi.

Tieto problémy sa okrem rôznych diskusných fór objavili aj priamo na stránke podpory spoločnosti Apple, pričom postihujú všetky smartfóny rady iPhone 12. Používatelia hlásia, že najväčšie problémy zaznamenali pri menej než 90 % jase a prítomné sú aj v beta verzii nadchádzajúcej verzie iOS 14.3.

Zobraziť celú galériu (1)
Apple Support Community / @m4x1k

Zaujímavé však je, že Apple síce zatiaľ neposkytol žiadne oficiálne vyjadrenie či opravu tohto problému, no v novej servisnej dokumentácii modelov iPhone 12 a 12 Pro pre technikov certifikovaných spoločnosťou, ktorú sa podarilo získať portálu MacRumors, uvádza, že tieto chyby prešetruje.

Spoločnosť tiež technikom odporúča, aby namiesto pokusov o opravu týchto problémov informovali zákazníkov. iPhone by mali aktualizovať na najnovšiu verziu iOS, čo naznačuje, že Apple tento problém vyrieši v nasledujúcej aktualizácii.

S podobnou situáciou sme sa totiž stretli u minuloročných modelov iPhone 11, kedy zariadenia s operačným systémom iOS 13.5 začali zobrazovať softvérové prostredie v odtieňoch výraznej zelenej farby. Problém sa týkal modelov iPhone X, iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max a Apple ho dokázal opraviť v aktualizácii iOS 13.6.1.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom