Odborníci zo spoločnosti DisplayMate každoročne otestujú kvalitu obrazoviek. Pomocou laboratórnych meraní a metód dokážu vyhodnotiť pozitíva a negatíva zobrazovacích panelov v zariadeniach. Tento rok získal ocenenie za najlepší displej medzi smartfónmi nový iPhone 12 Pro Max. Jeho obrazovka ponúka podľa odborníkov nekompromisné kvality. Lepší displej údajne doteraz nevideli, informoval MacRumors.

Určiť ten najlepší displej v smartfóne nie je jednoduchou úlohou. Na trhu je obrovské množstvo najrôznejších modelov, ktoré disponujú rozdielnymi panelmi od rôznych dodávateľov. Vybrať ten najkvalitnejší umožňujú laboratórne metódy, ktoré pri svojich testoch využíva aj DisplayMate.

Spoločnosť sa zaoberá testovaním a kalibrovaním displejom moderných zariadení, od televízií, až po smartfóny. Práve v tejto kategórii teraz vybrala model, ktorý ponúka jednoznačne ten najkvalitnejší displej medzi všetkými.

Stal sa ním iPhone 12 Pro Max, ktorý disponuje veľkým 6,7″ OLED panelom od Samsungu. Aj keď pochádza „surový“ displej od kórejského dodávateľa, finálne úpravy na ňom robí samotný Apple.

iPhone 12 Pro Max sa pýši najlepším displejom medzi smartfónmi

V DisplayMates otestovali túto obrazovku dôkladne vo viacerých kategóriách, pričom hodnotili presné podanie farieb, pozorovacie uhly, odrazy displeja, jas, kontrast a viacero ďalších aspektov. Vo výsledku však odborníci potvrdili, že iPhone 12 Pro Max má ten najlepší displej na trhu, ktorým dosiahol alebo stanovil až 11 rekordov v takomto teste. Podľa nich vyniká svojou kvalitou a lepší doteraz ani netestovali.

Odborníci v závere vyzdvihli viacero kvalít obrazovky, medzi nimi aj vysoký jas, ktorý dosahuje hodnotu maximálne až 1200 nitov, vďaka čomu je obsah dobre čitateľný aj pri jasnom svetle. Taktiež podotkli, že každý jeden zobrazovací panel smartfónu je samostatne kalibrovaný pri výrobe pre dosiahnutie čo najpresnejšieho farebného podania a presného kontrastu.

Rekordy, ktoré dosahuje a stanovuje obrazovka v iPhone 12 Pro Max:

 • Najvyššia presnosť farieb (0,9 JNCD – Just Noticeable Color Difference, pozn. redakcie)
 • Najvyššia presnosť kontrastu obrazu a presnosť intenzity (2.19 gamma)
 • Najmenší rozdiel v presnosti podania farieb a presnosti intenzity s APL obsahom (0,2 JNCD)
 • Najmenší rozdiel v kontraste a presnosti intenzity s APL (Average Picture Level) (0.00 Gamma)
 • Najmenšia zmena v maximálnej svietivosti s obrazovým obsahom APL (1 %)
 • Najvyšší jas medzi OLED obrazovkami smartfónov (825 nitov pre 100 % APL)
 • Najvyššie hodnotenie kontrastu obrazovky v okolitom svetle (172 at 100% APL)
 • Najvyšší kontrastný pomer (nekonečný, Apple uvádza 2 000 000:1)
 • Najnižšia odrazivosť obrazovky (4,8 %)
 • Najmenšia zmena jasu s pozorovacím uhlom (27% pri 30°)
 • Najvyššie viditeľné rozlíšenie displeja (2,8K, 2778 x 1284 pixelov)

Vďaka tomu má podľa DisplayMate táto obrazovka verné podanie farieb, ktoré je „vizuálne na nerozoznanie od dokonalosti“, a dosahuje vysoký kontrast pri ambientnom osvetlení. V zhodnotení bolo taktiež potvrdené, že iPhone 12 Pro Max má najvyššie viditeľné rozlíšenie displeja 2778 x 1284 pixelov.

Dokonca je obrazovka tohto smartfónu nielen lepšia ako pri iPhone 11 Pro Max, ale ešte o 10 % efektívnejšia, čo znamená, že má nižšiu spotrebu energie. Celé testovanie a výsledky jednotlivých laboratórnych skúšok nájdeš na tomto odkaze.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP