Zdá sa, že Apple si znovu zarobil na prúser. Majitelia nových iPhonov po celom svete hlásia problémy so sklom displeja. Ten sa im podľa rôznych príspevkov v diskusiách podarilo veľmi jednoducho poškriabať, píše BGR.

Majitelia iPhonov 11 majú hlavy v smútku. Hlásia, že ich displeje zostali poškriabané pri bežnom nosení vo vrecku. Prvé škrabance sa objavili už po 24 hodinách používania, pričom podľa vyjadrení majiteľov smartfón neprišiel do styku so žiadnym ostrým či drsným predmetom a bolo nosený v samostatnom vrecku nohavíc alebo bundy.

Možností vysvetlenia problému je hneď niekoľko. Prvou je, že za zníženú odolnosť voči poškriabaniu môže nový typ skla, ktoré Apple nasadilo na tohtoročné iPhony. Toto sklo je podľa Apple najodolnejšie, čo sa týka prípadného prasknutia. Z fyziky ale dobre vieme, že tvrdé veci bývajú krehké a mäkké veci sa tak jednoducho nerozbijú, no je jednoduchšie na nich zanechať nejakú ryhu. Znamenalo by to teda, že displej nových iPhonov je teda odolný voči prasknutiu, no v skutočnosti neponúka dostatočnú tvrdosť na to, aby sa nepoškriabal.

Túto verziu ale vyvracajú niektoré testy odolnosti, ktoré preukázali, že sklo na nových iPhonoch vydrží aj hrubšie zaobchádzanie, píše WCCFtech. Napríklad na YouTube JerryRigEverything si môžeš pozrieť test odolnosti iPhonu 11 Pro Max, ktorý si v tomto prípade viedol celkom slušne a prvé škrabance sa začali objavovať až pri extrémnejšom zaobchádzaní.

Vo finále sa tak môže jednať iba o istú dávku „nepodarených“ kusov, s ktorými majú majitelia problém. Apple už celú situáciu preveruje a ak sa potvrdí, že týmto problémom trpia iba vybrané smartfóny, ich majitelia sa zrejme dočkajú bezplatných opráv. Jedinou prevenciou však zatiaľ zostáva použitie ochranného skla, ktoré síce kazí vzhľad zariadenia, no svoju ochrannú funkciu plní výrazne lepšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú