Internetom sa prehnali početné sťažnosti používateľov iPhonov, ktorým sa displeje začali zobrazovať s výrazným zeleným nádychom. Podľa portálu 9to5Mac sa táto chyba zatiaľ nedá odstrániť.

Zariadenia s operačným systémom iOS 13.5 začali vykazovať záhadnú a zatiaľ žiadnym priamym vysvetlením podloženú chybu. Podľa sťažností používateľov na fóre sa problém týka modelov iPhone X, iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max.

Tie po odomknutí začnú zobrazovať softvérové prostredie zariadenia v odtieňoch výraznej zelenej farby. Viaceré zdroje naznačujú, že sa problém najčastejšie vyskytuje pri spustení tmavého alebo nočného režimu.

Ako sa aj používatelia Redditu domnievajú, skôr ako o technický problém ide o ďalšiu softvérovú chybu iOS 13.5, kedy ani aktualizácia zariadení na verziu 13.5.1 úplne problém nerieši. Zelený nádych sa objavuje periodicky počas používania a vždy po určitej dobe zmizne.

Prečítaj si tiež
Vyhodnotenie slepého testu: Ako fotí lacný iPhone SE 2020 voči Huawei P40 Pro? Až prekvapivo dobre

Konštantné opakovanie a neschopnosť presne určiť podmienky výskytu problému len pridávajú na serióznosti chyby a nedôveryhodnosti v ďalšie aktualizácie iOS. Ako zdroj naznačuje, momentálne neexistuje žiadny legitímny spôsob, akým by sa vedeli majitelia iPhonov tohto softvérového nedostatku zbaviť.

Dobrou správou však je, že ak ide o rýdzo softvérovú chybu, práve ďalšia aktualizácia s označením 13.5.2 by mala problém zeleného nádychu určite vyriešiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom