Samsung nám len pred niekoľkými dňami ukázal svoj prvý skladací smartfón a ďalšie výtvory ostatných výrobcov by sme mohli vidieť už čoskoro. Zdá sa však, že v budúcnosti so svojím skladacím smartfónom vyrukuje aj Apple.

Koniec roka 2018 a začiatok roka 2019 sa nesú v znamení prvých generácií skladacích smartfónov. Prvým skladacím zariadením s flexibilným displejom bol paradoxne Royole FlexPai, ktorý s prvenstvom predbehol Samsung. Ten však len pred niekoľkými dňami predstavil oficiálne skladací smartfón Galaxy Fold. Medzitým sme mali možnosť vidieť prototyp skladacieho smartfónu od Xiaomi a vieme aj o tom, že priniesť na trh skladací smartfón má v úmysle aj Huawei či TCL.

Do vlaku s výrobcami skladacích smartfónov možno naskočí aj Apple

Medzi skupinku odvážnych výrobcov s plánom vyrábať zariadenia s flexibilným displejom sa odteraz bude radiť aj gigant z Cuperina. Dokazujú to náčrty v jeho najnovšom patente, ktorý nesie názov „Flexible Display Devices“. Patent bol publikovaný ešte minulý týždeň, pričom ho podali podaný ešte v októbri minulého roka. Zdá sa tak, že Apple uvažuje o skladacom zariadení už nejaký ten čas.

Apple sa nebude sústrediť len na skladacie smartfóny

Ak sa pozrieme na samotný patent a jeho náčrty, môžeme vidieť, že nepôjde len o smartfón. Technológiu flexibilného displeja chce výrobca s logom nahryznutého jabĺčka aplikovať do rôznych zariadení, akými sú smartfóny, tablety, laptopy, ba dokonca aj mobilné príslušenstvo. Náčrty ukazujú skladanie zariadení na dve polovice, prípadne aj na tretiny. Patent však automaticky neznamená, že taktéto zariadenia Apple skutočne predstaví. Zanemejú asi toľko, že Apple má myšlienku a pokiaľ ju bude chcieť uskutočniť, nebude to skôr ako v roku 2020.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom